Стрічка новин
Сьогодні

Після удару NASA по астероїду, його уламки несуться до Землі

23 Серпня 2024, 13:44
1a79b420 990775de55fc020c8f01eeb Економічні новини - головні новини України та світу

У вересні 2022 року випробувальний апарат NASA під назвою DART зіткнувся з невеликим астероїдом Діморф, який є супутником більшого астероїда Дідім. У результаті вчені отримали наочну демонстрацію того, що метод кінетичного удару ефективно працює для відхилення потенційно небезпечних астероїдів. Але під час удару було створено хмару уламків, і вчені вважають, що вони в найближчому майбутньому можуть потрапити на Землю і Марс у вигляді метеоритів. Результати дослідження прийняті до публікації в журналі The Planetary Science Journal, пише ScienceAlert.

Для дослідження вчені використовували дані, отримані за допомогою зонда LICIACube, який супроводжував апарат DART і спостерігав за тим, як той зіткнувся з астероїдом Діморф. Вчені визначили, що початкову траєкторію і швидкість викиду уламків, яка становила від кількох десятків метрів на секунду до приблизно 500 м/с (1800 км/год). Після цього вчені створили моделювання, щоб з’ясувати, що станеться далі з приблизно 3 млн уламків, створених унаслідок удару.

У моделюванні уламки мали розмір від 10 сантиметрів до 30 мікрометрів. Результати показали, що деякі з них досягнуть Землі та Марса протягом десятиліття або більше, залежно від того, наскільки швидко вони рухалися після зіткнення.

Наприклад, уламки, викинуті зі швидкістю нижче 500 м/с, можуть досягти Марса приблизно за 13 років, тоді як уламки, викинуті зі швидкістю, більшою ніж 1,5 км/с (5400 км/год), можуть досягти Землі всього за 7 років.

астероїд Діморф
Астероїд Діморф Фото: NASA

Водночас учені вважають, що найшвидші уламки будуть занадто маленькими, щоб їх можна було побачити у вигляді метеоритів. За словами вчених, існує ймовірність, що удар апарату DART міг створити новий метеорний потік, через який буде проходити Земля, — Диморфіди.

Також учені вважають, що уламки астероїда Діморф не становлять небезпеки для Землі, адже вони маленькі й мають згоріти в атмосфері планети, але при цьому такий процес створюватиме яскраві смуги в нічному небі. Автори дослідження кажуть, що майбутні апарати для спостереження за Марсом зможуть також побачити, як Диморфіди згорають в атмосфері Червоної планети.

До жовтня 2026 року Hera апарат Європейського комічного агентства має вийти на орбіту навколо астероїдів Дідім і Діморф, щоб провести їхнє ретельне вивчення. Одна з цілей місії полягає в тому, щоб переконатися, що метод планетарного захисту NASA від небезпечних астероїдів можна буде повторити в майбутньому.

апарат Hera
До жовтня 2026 року Hera апарат Європейського комічного агентства має вийти на орбіту навколо астероїдів Дідім і Діморф, щоб провести їхнє ретельне вивчення Фото: ESA

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті