Стрічка новин
Сьогодні

Архімандрит Іоасаф: «На війні люди дивляться на те, що ти робиш, наскільки готовий заради ближнього ризикувати своїм життям»

9 Липня 2024, 10:22
arhimandrit ioasaf Економічні новини - головні новини України та світу

Якби люди поважали віросповідання один одного, конфліктів у світі було б набагато менше.

Про це заявив намісник Спасо-Преображенського монастиря (село Нещерів Обухівського району Київської області) Української Православної Церкви (УПЦ) та водночас тактичний медик Архімандрит Іоасаф (Перетятько) в інтерв’ю «Українським новинам».

Настоятель монастиря переконаний, якби люди шанобливо ставилися до віросповідання один одного, конфліктів у світі було б набагато менше. «Мені не важливо, якого віросповідання – важливо, яка людина. Я це в Іраку зрозумів, де служив капеланом. Там мусульмани дуже шанобливо ставилися до мене, зокрема й тому що був представником православної церкви. Це один з моментів, який я хотів би змінити в нашому житті. Впевнений, тоді було б менше конфліктів. Це важливо особливо зараз, коли потрібна консолідація українського суспільства перед спільним ворогом», – говорить Архімандрит Іоасаф.

У той же час, на думку священнослужителя, зрада – це  вибір самої людини. І якщо людина щось робить не так, то має відповідати перед державою.

«У будь-яких спільнотах обов’язково будуть негідники. Навіть серед учнів Христа, дванадцятьох апостолів, виявився один зрадник. Тоді чого ми вимагаємо від нас, які Христа не бачили і тільки відчувають Його? Скажімо, я вже багатьом руки не подам. Для мене головне — дотримуватись своїх морально-етичних та духовних норм, у тому числі не виявитися зрадником. Зрадником України, своєї власної Церкви, свого монастиря…», – сказав він.

Він також визнає той факт, що з початком повномасштабної війни з рф серед його парафіян були ті, хто перестав ходити до церкви через те, що змінив своє ставлення до УПЦ. «Були, але тільки ті, хто не погоджується з нашою патріотичною позицією. Ті, хто вважав, що ми досі пов’язані з московським патріархатом, побачили, що жодного зв’язку немає. Йшли ті, хто вважав, що росія права. Блаженніший Митрополит Онуфрій з першого дня війни відкрито заявив, що Церква залишається зі своїм народом та засудив агресію російської федерації», – додав він.

«Якщо взяти парафіян нашої Церкви у відсотковому співвідношенні, то виявиться, що кожен другий на фронті чи задіяний у волонтерстві. Тому що ми хочемо тут, на своїй землі, у вільній країні, жити та вірити у Христа», – резюмував священнослужитель УПЦ та тактичний медик.

Архімандрит Іоасаф розповів про свою власну мотивацію на фронті: рятувати життя людей.

Я вважаю себе патріотом і доводжу це не словом, а справами. Там, на фронті, моє головне завдання — щоб людина залишилася живою, щоб вона повернулася додому і з нею було все гаразд

Він підкреслив, що їде на фронт, передусім, щоб рятувати життя хлопців. Саме як тактичний медик.

«Розумієте, там люди дивляться не на назви, не на картинку. Вони дивляться на те, що ти робиш, наскільки ти готовий заради ближнього ризикувати своїм життям, наскільки ти готовий впрягатися заради того, щоб урятувати життя людини, щоб працювати в команді», –  наголосив  Архімандрит Іоасаф.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті