З 16 липня ТЦК буде направляти повістки на останнє відоме місце реєстрації військовозобов’язаного, який не оновив дані. Якщо повістку не вручено, поліція шукатиме ухилянта, щоб примусово доставити його до ТЦК, теж за останньою відомою адресою. Якщо дані оновлено і вказано актуальну адресу, всі ці процедури відбуваються там.
Навіть якщо військовозобов’язаній переїхав з одного регіону в інший, не оновивши дані, повістка, що прийшла поштою за старою адресою, буде вважатися врученою, зазначила адвокатка Катерина Аніщенко в етері телеканалу “Київ 24”.
Якщо повістка не отримана адресатом у зв’язку з його відсутністю або відмовою, вона з відповідною відміткою працівника пошти повертається до військкомату, що за чинним законом рівносильно її врученню, нагадала вона.
Після цього надсилається ще одна повістка. Після неотримання двох повісток ТЦК отримує право звернутися до відділення поліції з проханням провести адміністративне затримання військовозобов’язаного.
У рамках адміністративного затримання дільничний працівник поліції має право приїхати за останньою відомою адресою ухилянта, пояснила адвокатка. У разі, якщо той опиниться вдома, поліціянт зобов’язаний його затримати та доставити до ТЦК для примусової постановки на військовий облік, зазначила Аніщенко.
Кабмін затвердив правила вручення повісток поштою: що треба знати
У постанові Кабінету міністрів №747 від 25 червня зазначається, що були внесені зміни до Правил надання послуг поштового зв’язку щодо оповіщення призовників, військовозобов’язаних і резервістів. Тепер повістка або інший документ про виклик до ТЦК та СП “може бути надіслана рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення”.
Такі повістки вважатимуться, як ті, що були отримані. Документ можуть надіслати рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення після завершення 60 днів для уточнення своїх облікових даних.
Це дозволяє підтвердити отримання через поштового оператора. Отримання повістки також може бути підтверджено:
- датою отримання особою, яка підтверджується документами від поштового оператора;
- датою відмови від отримання поштового відправлення або відсутністю особи за адресою її місця проживання, повідомленою ТЦК.
Посилення мобілізації в Україні та драконівські покарання
Усі військовозобов’язані громадяни України мають до 16 липня оновити свої військово-облікові дані. Це можна зробити, особисто відвідавши ТЦК та СП, Центр рекрутингу, через систему Резерв+, або ЦНАП.
До крайнього терміну для оновлення військово-облікових даних згідно з законом про мобілізацію залишилось лише 18 днів. Вже після 16 липня чоловікам, які відмовились повідомити ТЦК актуальну інформацію про себе, загрожують штрафи від 17 до 25 тисяч гривень. Також таких осіб можуть позбавити права керувати авто.
Нагадаємо, згідно з рішенням уряду, українців, які до 20 червня не оновили дані у ТЦК про свої транспортні засоби, штрафуватимуть. Сума становить 20 тисяч гривень, а повторний штраф буде більшим. Поновлювати дані потрібно двічі на рік.