Збройні сили Російської Федерації можуть готувати потужний удар по Києву чи області. На думку військово-політичного оглядача групи “Інформаційний спротив” Олександра Коваленка, ракетна атака ввечері 30 червня могла бути “розвідкою боєм”. Про це він розповів у коментар “ТСН”.
За його словами, так ворог хотів виявити місця розміщення засобів протиповітряної оборони та скоригувати траєкторію польоту, маршрут для подальшого, потужнішого й масованого удару.
“Скоригувати для того, щоб ракети не потрапили до зони ураження засобів ППО, для підготовки наступного ракетного удару”, — сказав Олександр Коваленко.
Речник Повітряних сил Ілля Євлаш розповів, що попередньо, противник використав під час атаки по Києву ракету типу “Іскандер-К”, проте остаточного висновку нададуть експерти. Він зауважив, що росіяни час від часу атакують невеликою кількістю ракет.
Коваленко ж наголосив, що ЗС РФ вже атакували ракетами типу “Іскандер-К”, які були прийняті на озброєння ворога ще до початку повномасштабного вторгнення. Експерт повідомив, що це фактично адаптація “Калібру”, проте не для морського носія, а сухопутного — оперативно-тактичного ракетного комплексу “Іскандер”.
“Іскандер-К”: особливості ракети
Експерт зазначив, що крилата ракета дозвукового типу, яка має характеристики майже балістичної, а тому називається аеробалістичною. Це озброєння може збиватися майже всіма засобами ППО малого, середнього та великого радіуса дії, які є в розпорядженні Повітряних сил. Окупанти використовують “Іскандер-К” за принципом “використали — виробили”. Тобто, росіяни мають найбільшу кількість “Калібрів”, а накопичувальний ефект інших типів невеликий, їх використовують та виробляють.
Нагадаємо, 30 червня ЗС РФ атакували Київську область. Начальник ОВА Руслан Кравченко повідомив, що в результаті обстрілу постраждали троє людей, серед яких і дитина. Він зауважив, що через падіння уламків ракети було пошкоджено три приватні будинки.
1 липня речник ПС Ілля Єлаш розповів, що окупанти запустили по Києву дві крилаті ракети типу “Іскандер-К”, але їх вдалося перехопити. Попри це, наслідків не вдалося уникнути, зокрема, було пошкоджено інфраструктуру.