Стрічка новин
Сьогодні
22 Листопада 2024

Доступно кожному: вчені назвали спосіб повернути біологічний вік назад

30 Травня 2024, 23:43
580e30cf c87f2f65c37aa1a72c931d0 Економічні новини - головні новини України та світу

Нещодавнє дослідження вчених пов’язало здорові звички зі зниженням біологічного старіння і ризику серцево-судинних захворювань. Дослідники виявили значний взаємозв’язок між управлінням факторами ризику серцевих захворювань і підтриманням молодшого біологічного віку, що знижує ймовірність серцевих захворювань, інсульту і ризику ранньої смерті, пише Neuroscience News.

У дослідженні підкреслюється роль метилювання ДНК — найважливішого механізму, що пов’язує здоров’я серцево-судинної системи з біологічним старінням. Метилювання ДНК — це біохімічний процес, що включає додавання метильної групи до молекули ДНК, що часто впливає на експресію генів без зміни послідовності самої ДНК. Аналізуючи його рівень, дослідники змогли оцінити біологічний вік і простежити, як на нього впливали позитивні звички, пов’язані зі здоров’ям серця.

Виявилося, що здорова для серця поведінка значно знижує біологічне старіння і ризик серцево-судинних захворювань. Дослідження, опубліковане в Journal of the American Heart Association, виявило зниження серцево-судинного ризику на 20-40%, пов’язане з дотриманням цих звичок. За словами доктора Цзяньтао Ма, одного з авторів дослідження, більш здорова поведінка пов’язана з більш молодим біологічним віком і зниженням ризику серцево-судинних захворювань.

“Наші результати свідчать про те, що кожна людина повинна пам’ятати про вісім факторів здоров’я, пов’язаних із хворобами серця та інсультом: вживати здорову їжу, бути активнішою, відмовитися від тютюну, висипатися, контролювати вагу і підтримувати рівень холестерину, цукру в крові й артеріального тиску”, — каже Ма.

Дослідники вивчили дані про стан здоров’я 5 682 дорослих людей, використовуючи інструмент American Heart Association’s Life’s Essential 8 для оцінки серцево-судинного здоров’я. Було оцінено рівні метилювання ДНК учасників, тоді як їхній біологічний вік було оцінено за допомогою встановлених алгоритмів.

На кожні 13 пунктів підвищення оцінки за шкалою Life’s Essential 8 ризик розвитку серцево-судинних захворювань знижувався на 35%, серцево-судинної смерті — на 36%, а смерті від будь-яких причин — на 29%. В учасників із генетичною схильністю до прискореного біологічного старіння метилювання ДНК зумовило значне зниження цих ризиків.

Ці результати показують, як здоров’я серцево-судинної системи впливає на біологічне старіння, і свідчать про те, що здорова поведінка може істотно вплинути на найрізноманітніші аспекти нашого організму, зміцнюючи їх. Ренді Форакер, співавторка шкали Life’s Essential 8, зазначила, що метилювання ДНК може опосередковувати взаємозв’язок між факторами ризику та серцево-судинними захворюваннями, додаючи цінне розуміння механізмів здорового старіння.

У дослідженні вчених використовували дані Фрамінгемського дослідження серця, за учасниками якого спостерігали протягом 11-14 років. Результати були скориговані з урахуванням таких змінних, як стать, вік і вживання алкоголю. Хвороби серця та інсульт залишаються провідними причинами смерті в усьому світі, перевершуючи всі форми раку і хронічні захворювання нижніх дихальних шляхів разом узяті. Це дослідження підтверджує найважливішу роль здорового способу життя в зниженні цих ризиків і продовженні довголіття.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті