Країна-агресор отримує зворотню карму за знищення та крадіжку української аграрної продукції.
Ситуацію із загибеллю посівів через травневі заморозки в 10 регіонах РФ віднесено Урядовою комісією щодо попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій та забезпечення пожежної безпеки до розряду надзвичайних ситуацій федерального рівня, пишуть росЗМІ.
“Правкомісією прийнято рішення про віднесення обстановки, що склалася внаслідок заморозків на території: Білгородської, Воронезької, Волгоградської, Курської, Липецької, Пензенської, Ростовської, Саратовської та Тамбовської областей – до НС федерального характеру”, – йдеться у повідомленні.
Введення режиму НС федерального рівня було ініційовано Мінсільгоспом РФ, який констатував загибель посівів на площі близько 1 мільйона гектарів та пошкодження посівів ще на площі 700 000 гектарів. Такі заходи мають допомогти аграріям відшкодувати збитки.
Нагадаємо, травневі заморозки пошкодили до 70% яблунь у центральній Росії, що призведе до істотного падіння цьогорічного врожаю, повідомив президент Асоціації виробників плодів, ягід і посадкового матеріалу Ігор Муханін. За його словами, найбільше постраждали Воронезька, Липецька, Ростовська та Тамбовська області.
«Вся центральна зона Росії без яблук буде. По яблукам 50%, а то й 70% втрачено. <…> Можливо, трохи в Тулі буде, по північних зонах ще може щось залишитися.», — заявив Муханін.
Гендиректор тамбовського господарства “Дубове” Валерій Черкашин підтвердив серйозність ситуації. «У нас все загинуло: і суниця, і вишня, і яблука із грушами. Загальний збиток становив 391 млн рублів. Тепер ми маємо прожити 15 місяців до врожаю наступного року», — сказав він.
За даними Mash, також заморозки знищили майже весь урожай суниць у Брянській, Курській, Липецькій та Ростовській областях, де налагоджено промислове виробництво. У зв’язку з цим постачальники готуються підвищити ціни як мінімум удвічі – в тому році 1 кг цих ягід коштував близько 3000 рублів. А оскільки суницю широко використовують у кондитерській справі, ціни на торти, тістечка, джеми та варення також підвищаться. Крім того, цю ягоду застосовують у фармацевтиці – при виробництві ліків від гіпертонії.
Гендиректор «Ягідного союзу» Ірина Козій зазначала, що заморозки далися взнаки також чорній смородині. За її словами, через низьку температуру великий обсяг першого врожаю ягід було втрачено на півдні центральної частини Росії та в Татарстані. Козій попередила, що в постачанні на початку червня може виникнути пауза, що призведе до додаткового зростання цін.
Раніше в Росії різко подорожчала полуниця. У травні середня роздрібна вартість 1 кг цих ягід склала 588 рублів – це на 20% вище, ніж торік.
Через проблеми з урожаєм яблук та ягід росіяни готуються до різкого підвищення цін також на дитяче харчування та соки. Ця продукція може подорожчати на 30%.
Міністр сільського господарства Росії Оксана Лут заявила, що через ситуацію країні доведеться імпортувати яблука з-за кордону. «Щодо ягод у нас будуть, напевно, складнощі. По яблуках дивитимемося постачання з інших країн», — сказала вона.