Рано з нас рано чи пізно стикається з проблемою хропіння під час сну. На це можете страждати ви самі, або ваш родич чи знайомий.
З фізіологічної точки зору хропіння виникає, коли повітря, яким ми дихаємо, не має вільного шляху для проходження між носом і горлом, що змушує тканини вібрувати зі специфічним звуком. OBOZ.UA пропонує прості та перевірені засоби, які допоможуть зменшити це.
Сон
На хропіння впливає поза, у який ви спите, тому варто її змінювати за допомогою спеціально розроблених подушок. Необхідно підняти голову під час сну за допомогою спеціально розроблених подушок, які зменшують хропіння. Вони допомагають розвантажити м’язи шиї, які можуть спричинити хропіння. Також варто спати на боці, а не на спині для зменшення вібруючого звуку хропіння, який виникає під час сну на спині. Також важливо регулярно спати протягом восьми годин.
Назальні смужки
Для зменшення симптомів сну використовуйте назальні смужки або зовнішній носовий розширювач, які піднімають носові ходи та відкривають їх. Але важливо підібрати правильний розмір для свого носа. Для правильного розміщення розташуйте носову смужку прямо над носом і потріть її. Спеціальні пристрої допоможуть збільшити потік повітря через ніс.
Промивання
Для зменшення симптомів хропіння промивайте ніс сольовою водою, адже застуда може призвести до закладеності носа. Для безперешкодного проходження повітря уві сні спробуйте промивання. Процедуру треба проводити перед сном сольовою водою. Для промивання носа можна також використовувати чайник (неті-пот) з сольовою водою, а душ з гарячою водою перед сном також допоможе відкрити носові проходи.
Втрата ваги
Зайва вага є одним із факторів, які спричиняють хропіння. Адже збільшення ваги навколо вашої шиї стискає внутрішній діаметр горла, що підвищує ймовірність того, що воно згорнеться під час сну, що викликає хропіння. Почніть із базових вправ, а кардіотренування та тренування з обтяженнями допоможуть схуднути та привести тіло в тонус.