«Газпром» почав розпродавати майно після рекордних в історії збитків
8 травня компанія оголосила про пошук покупців на великі об’єкти нерухомості в Москві та Підмосков’ї. Серед них — офісні будівлі на вулиці Будівельників, санаторно-курортний комплекс «Імперіал Парк готель & Спа» у селищі Першотравневе, нежитлові приміщення, а також автостоянка на 96 місць поблизу головного офісу компанії в Москві.
Рішення ухвалено нібито “з урахуванням завершення переїзду компаній Групи “Газпром” у Санкт-Петербург”.
Торік “Газпром” отримав 629 млрд рублів (6,84 мільярда доларів) чистого збитку по МСФЗ, прозвітував про падіння виручки на 27%, а показника EBITDA – вдвічі. Газовий бізнес компанії, що оперує найбільшими запасами на планеті, став збитковим, а борг “Газпрому” досяг рекордних 6,65 трлн рублів. Акції енергетичної компанії впали на 4,4%, що стало найрізкішим падінням більш ніж за рік, на тлі побоювань ринку з приводу її дивідендних перспектив.
Вимкнувши газ більшості європейських країн у невдалій спробі досягти поступок по Україні, Кремль позбавив «Газпром» головного ринку збуту, зв’язки з яким вишиковувалися майже півстоліття. За підсумками року «Газпром» поставив на експорт лише 69 млрд. кубометрів газу — мінімальний обсяг з 1985 року. Порівняно з 2022 роком, обсяги прокачування за кордон скоротилися ще на третину, а якщо порівнювати з довоєнними рівнями — втричі. Постачання до Європи впали до 28 млрд кубометрів — рівня другої половини 1970-х років. А видобуток «Газпрому» склав лише 404 млрд кубометрів і виявився мінімальним за 34 роки, що існує компанія.
Нагадаємо, два дні тому, 9 травня, у Башкирії дрон атакував нафтопереробний завод Газпрому нафтохім Салават. На одній з установок сталася пожежа. Газпром нафтохім Салават є одним із найбільших у Росії виробничих комплексів нафтоперероблення і нафтохімії, спеціалізується на виробництві бензину, дизпалива та інших видів нафтопродуктів. Місто Салават у Республіці Башкортостан розташоване приблизно за 1400 кілометрів від українського кордону.