Стрічка новин
Сьогодні

Підбитій “Коммуне” було 111 років: найстаріші кораблі Чорноморського флоту РФ

22 Квітня 2024, 21:53
1584053 Економічні новини - головні новини України та світу

В складі ворожого флоту перебуває багато старих кораблів. Серед них в строю досі перебуває корабель, який СРСР отримав в якості репарацій від Німеччини.

Ракети уразили російський рятувальний корабель Чорноморського флоту РФ “Коммуна”. Його особливістю є те, що його будували ще в Російській Імперії у 1912 році. Фокус розібрався, які ще старі кораблі є в складі ворожих флотів.

В тимчасово окупованому Севастополі було уражено корабель “Коммуна”, який по суті є катамараном. Це був найстарішим кораблем у складі Чорноморського флоту РФ. Проте ворог має інші старі кораблі в строю ЧФ РФ.

Як повпливає ураження “Коммуны” на боєздатність Чорноморського флоту

“Коммуна” — це найстаріший корабель у світі, який досі перебував в строю і мав унікальну конструкцію. Вона дозволяла кораблю виконувати завдання з підводними човнами. На думку аналітичного порталу Droxford Maritime, атака на “Коммуну” може бути спробою обмеження операцій російських субмарин в Чорному морі, а також зірвати удари “Калибрами”.

удар по коммуні, старі кораблі рф
Візуалізація корабля “Коммуна”
Фото: Twitter H I Sutton

Окрім цього “Коммуна” була носієм рятувального засобу глибокого занурення, що обмежить можливість з порятунку субмарин чи проводити підводні операції з ризиком. І загалом це матиме наслідки для підготовки чи сертифікації підводних човнів.

Морський танкер “Истра” — 1941 рік

В складі Чорноморського флоту РФ є корабель, який було введено в стрій 25 липня 1941 року. Історія корабля особлива тим, що його було отримано СРСР у вигляді репарацій від Німеччини. “Истра” було побудовано верф’ю D.W. Kremer Sohn в Ельмсхорні. Перша назва була T 13 Else. Це теплохід, який має 1200 тонн водотоннажності й вантажність 973 тонни. Основним призначенням корабля є перевезення палива й заправки бойових кораблів.

найстаріші кораблі у чорноморському флоті, чорноморський флот рф
“Истра” – це насправді немецький корабель T 13 Else

Після поразки Німеччини у Другій світовій війні корабель T 13 Else переходив під контроль Великої Британії у травні 1945 року. Британський флот використовував корабель до 1946 під назвою Empire Tigina. 20 червня 1946 року корабель передали СРСР у вигляді репарацій Німеччини. З того ж року його ввели в стрій Чорноморський флот у Севастополі.

Попри вік “Истра” досі використовується росіянами для забезпечення флоту. За останньою публічною інформацією “Истра” входила до складу 205-го загону кораблів забезпечення.

Протипожежний катер “ПЖК-37”

В радянському союзі виготовляли різноманітні катери. “ПЖК-37” — це один з найстаріших у проєкті 364. Катери проєктувалися з акцентом на забезпечення радіоактивної та хімічної безпеки кораблів під час бойових дій. Відтак у перші роки служби корабель мав штатні засоби захисту від зброї масового ураження. Сам корабель було введено в стрій у 1955 році. У 1970-х їх переобладнали для боротьби з пожежами. Він може тушити як кораблі, так і обʼєкти портової інфраструктури.

найстаріші кораблі чорноморського флоту
“ПЖК-37”

Для боротьби з пожежами “ПЖК-37” має насоси, які можуть відкачувати воду з відсіків у корабля, якому надається допомога. З 2012 року “ПЖК-37” входить до складу 2-ї групи 145-го рятувального загону рятувальних судів з базуванням у Севастополі.

Один з найстаріших ВДК — “Орск”

В складі Чорноморського флоту було близько 6 великих десантних кораблів. Однак найстарішим з них є “Орск” проєкту 1171. Його будували у 1967-1968 роках. Введення в стрій “Орска” відбулося 29 лютого 1968 року. Він бере участь в бойових діях РФ проти України. Зараз ВМФ РФ використовує великі десантні кораблі для перевезення вантажів. Україна активно знищує ворожі кораблі, тому їх залишилося дві одиниці — “Орск” та “Николай Фильченков”.

великий десантний корабель, орськ
ВДК “Орск” не потопили попри повідомлення про це у 2022 році в порту т.о. Бердянська

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті