Стрічка новин
Сьогодні

Вручення повісток через е-кабінет та штрафи до 300 тисяч гривень: пропозиції до законопроєкту про мобілізацію

18 Березня 2024, 22:46
snimok ekrana 2024 03 18 v 22.15.46 Економічні новини - головні новини України та світу

Для ухилянтів пропонуються впровадження нових обмежень та покарань через рішення суду — блокування виїзду за кордон, позбавлення водійських прав та права вести діяльність як ФОП, скасування усіх державних допомог та субсидій та заборона брати кредити упродовж 10 років.

Як інформує “КТ“, до оновленого законопроєкту про посилення мобілізації (№ 10449), який Кабмін вніс до Верховної Ради 30 січня та який досі обговорюють на засіданнях профільного парламентського комітету, внесли нові пропозиції.

Для осіб, які не пройшли у встановлений термін верифікацію або не з’явилися в терцентри комплектування (ТЦК) після отримання повістки, пропонується ціла низка різного виду покарань та обмежень.

Про них стало відомо із “Концепту мобілізації”, яку своїй Facebook-сторінці оприлюднив журналіст Юрій Бутусов.

У пропозиціях, які прописали законодавці у концепті, йдеться про верифікацію, яку має пройти військовозобов’язаний упродовж 120 днів від дати затвердження нормативно-правового акту Кабміном. Вони мусять отримати сертифікат військовозобов’язаного, який має стати аналогом військового квитка, та мати його в електронному або паперовому вигляді.

Мобілізацію пропонується проводити через ТЦК та Центри надання адмінпослуг (ЦНАПи), а також через впровадження електронного кабінету (за бажанням військовозобов’язаного).

Вручення повістки може відбуватися як фізично, так і в електронному кабінеті. Датою отримання електронної повістки вважатиметься час її відкриття в електронному кабінеті.

Пропонується організувати роботу ТЦК, ЦНАПів та ВЛК щодня без вихідних з 8.00 до 20.00 із впровадженням електронної черги.

Заходи примусу військовозобов’язаних

Для осіб, які не пройшли у відведений термін верифікацію або не з’явилися в ТЦК після отримання повістки, пропонується ціла низка покарань.

Після першої неявки військовозобов’язаним загрожує штраф у розмірі 100 тисяч гривень з попередженням виконати обов’язок упродовж 2 тижнів.

У разі ігнорування такого попередження порушнику загрожує додатковий штраф у розмірі 200 тисяч гривень, та застосування обмежень через суд — блокування виїзду за кордон, позбавлення водійських прав та права вести діяльність як ФОП, скасування усіх державних допомог та субсидій і заборона брати кредити упродовж 10 років.

Заходи мотивації

Пропонується надати військовослужбовцям право на демобілізацію після 12 місяців перебування на передовій, а також підвищення зарплат для тих, хто перебуває на передовій.

Серед заходів мотивації — постійні ротації, списання кредитів та заборгованостей, доступ до дешевих кредитів, пріоритет на заняття посад на державній службі, державні програми підтримки та соціального захисту.

Пропонується бронювати до 50% працівників державних органів, силових структур та підприємств військово-промислового комплексу.

Як резерв для ЗСУ розглядаються пенсіонери-силовики, працівники діючих силових структур, фейкові студенти та аспіранти, та обмежено придатні до військової служби після проходження ВЛК та визнання їх придатними.

“Закон про мобілізацію досі не прийнятий владою. Ось концепція мобілізації, яка розглядається у парламенті і під яку планується виписати черговий варіант закону — за два роки новий закон так і не змогли ухвалити… Для мене ця концепція не зрозуміла, оскільки в її основі має бути спочатку план мобілізації, терміни, порядок обліку, порядок ротацій, час на бойову підготовку мобілізованих та програма підготовки. Бо без цих параметрів замість вирішення проблеми та відповідальності за долі та життя людей буде чергова політична декларація”, — написав Юрій Бутусов.

Нагадаємо, російські окупанти після президентських «виборів» хочуть мобілізувати до 300 тисяч громадян України на тимчасово окупованих територіях.

Урядовий законопроєкт про посилення мобілізації обговорюється у Верховній Раді з січня. Його ухвалили в першому читанні 7 лютого та планували прийняти в цілому до кінця лютого, проте робота над законопроєктом гальмується. За найоптимістичнішим сценарієм, його можуть ухвалити наприкінці березня — початку квітня, а набере чинності він не раніше травня.

Новий законопроєкт про мобілізацію має оновити законодавчу базу, щоб провести нову хвилю масової мобілізації, під час якої можуть призвати до 500 тисяч військовозобов’язаних.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті