Стрічка новин
Сьогодні
4 Грудня 2025

Військові об’єкти в Росії можуть стати законними цілями для F-16 – генсек НАТО

614898 src Економічні новини - головні новини України та світу

Відповідаючи на запитання "Радіо Свобода" щодо того, чи передача Україні винищувачів F-16 супроводжуватиметься обмеженнями не завдавати ударів по території росії, Єнс Столтенберг зазначив, що це вирішуватиме союзникам, які постачають авіацію.

На його думку, відповідно до міжнародного права Україна може завдавати ударів по військових цілях у Росії із застосуванням отриманих від союзників F-16.

«Це озброєна агресія Росії проти України з грубим порушенням міжнародного права. А за міжнародним законодавством Україна має право на самооборону. І це включає також завдання ударів по законних військових цілях – російських військових цілях за межами України. Це міжнародне право», – наголосив Столтенберг.

Водночас генсек НАТО не зміг відповісти, коли саме ці винищувачі прибудуть до України.

«Ми всі хочемо, щоб F-16 були якомога раніше. При цьому, звичайно, ефект від F-16 буде сильнішим і кращим, ніж більш навчені та підготовлені пілоти. І не тільки пілоти, а й технічне обслуговування, персонал і всі системи підтримки, які мають бути», – зазначив він.

Читайте Економічні новини у Google News Підписатися

Залишити коментар:
Subscribe
Notify of
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments
Відео
Всі статті