Законопроєкт про мобілізацію в Україні передбачає нові обов’язки для керівників медичних закладів. Вони мають повідомляти до військкоматів про перебування на стаціонарі громадян, віком від 18 до 25 років.
Про це йдеться в проєкті закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.
Ця норма спрямована на забезпечення ефективного проведення мобілізації в умовах воєнного стану. Завдяки їй військкомати зможуть своєчасно отримувати інформацію про мобілізаційний потенціал країни та приймати рішення про порядок його використання.
Зазначається, що очільники лікарень повинні звітувати про шпиталізацію громадян віком від 18 до 25 років упродовж трьох днів з моменту її початку.
Остаточне рішення про впровадження цієї норми буде прийнято Верховною Радою України.
Кабмін вніс до Ради новий законопроєкт про мобілізацію
Раніше ми писали, що оновлений законопроєкт про мобілізацію в Україні передбачає низку важливих змін, які стосуються відстрочки, призову, бронювання та інших питань. Кабінет Міністрів України вже вніс документ до Верховної Ради.
Основні зміни, які пропонуються законопроєктом, такі:
- чіткий термін служби під час воєнного стану;
- звільнення від служби для всіх чоловіків з інвалідністю;
- додаткова відпустка для військових, яких було звільнено з полону;
- можливість оновити власні дані в онлайн-режимі;
- можливість переїжджати в інші міста без дозволу ТЦК та СП;
- обов’язкова військова підготовка протягом 2-3 місяців для всіх, кого призивають на службу;
- скасування строкової служби та введення базової військової підготовки.
- скасування відстрочки для державних службовців;
- облік для всіх українців;
- покращення грошового забезпечення та додаткових винагород.
Яке покарання для ухилянтів передбачені в новому законі
Також ми зазначали, що уряд України вніс до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає ряд важливих змін у сфері мобілізації. Однією з таких змін є можливість блокування банківських рахунків військовозобов’язаних чоловіків, які відмовляються виконувати вимоги територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Зі слів адвоката Романа Сімутіна, блокування рахунків є посяганням на приватну власність і може бути використано як засіб тиску на військовозобов’язаних.
“Це буде чітке зловживання. Як і коли можуть звертатися? Вони будуть звертатися до суду, не враховуючи презумпцію невинуватості. Наміри блокування рахунків – це посягання на твою приватну власність”, – сказав Роман Сімутін.
Однак нововведення набудуть чинності лише у разі ухвалення законопроєкту Верховною Радою України.