Стрічка новин
Сьогодні

Будівництво метро на Виноградар в Києві зупинилось – діґер показав відео з тунелів

25 Грудня 2023, 15:02
snimok ekrana 2023 12 25 v 14.59.44 Економічні новини - головні новини України та світу

Роботи зі спорудження лінії метрополітену на Виноградар призупинено протягом вже деякого часу, і наразі вони не ведуться. Консервацію було проведено мінімум восени 2023 року. Також відсутнє деяке важливе обладнання.

Про це стало відомо після того, як відомому київському діґеру, блогеру на прізвисько Kotofey вдалося потрапити у споруджуваний тунель між діючою станцією метро “Сирець” та майбутньою станцією “Мостицька”.

За словами блогера, наразі активні роботі із спорудження метро зупинено. Робочих на об’єкті немає зовсім, відсутня навіть охорона. Через що частину обладнання, яке повинно бути встановлене, було демонтовано (чи навіть знято за відсутності спостереження за об’єктом). Наприклад, відсутній електродвигун на механізмі блокування гермозатвору – величезних залізних дверей, що закривають діючу частину тунелю від тієї, що споруджується. Втім, зараз в тунелі немає навіть електродвигуна, що відповідає за герметизацію самого затвору.

Так виглядає гермозатвор між споруджуваною та діючою ділянками тунелю
Так виглядає гермозатвор між споруджуваною та діючою ділянками тунелю

Також не працює насос, що має відкачувати воду, яка тече з-за тюбингів, поверхні ствола тунелю та інших місць. Тому відкачка води, стверджує діґер, ведеться “якимось іншим чином”. Агрегат працював донедавна, поки будівництво лінії метро ще велося, каже Kotofey.

Блогер вказує на насос, що мав би відкачувати воду, проте не працює
Блогер вказує на насос, що мав би відкачувати воду, проте не працює

Також він звернув увагу на той факт, що в тунелі на перегінній ділянці між “Сирцем” та “Мостицькою” наразі відсутні рейки для руху потягів. З відео можна зробити ще один висновок – по бетонних кільцях тюбингів стікають ґрунтові води. В результаті на підлозі сформувався невеличкий струмочок. Втім, наявність вод в метрополітені – це нормальний процес, адже на робочих об’єктах їх постійно відкачують.

В тунелі відсутні рейки, зате є невеликий струмок води
В тунелі відсутні рейки, зате є невеликий струмок води

Наразі між ст.м. “Сирецька” та проєктованою “Мостицькою” прокладено лише один тунель (для руху поїздів в напрямку від “Сирця”). Техніку, зокрема, транспортний засіб для вивезення породи та будівельників, що знаходиться всередині, також законсервовано.

“Років зо два, а може і більше, цей об’єкт з перемінним успіхом будували, проте на даний момент перебуває у стадії простою. Іншими словами: обладнання не експлуатують, роботи не ведуть, він просто стоїть, чекаючи свого часу, доки будівництво знову поновлять”, — повідомив блогер.

Слід зазначити, що строки будівництва вже серйозно зірвано, адже першу чергу будівництва (перші дві станції) планували закінчити до кінця 2019 року. Терміни закінчення робіт не раз посувалися, а з початком повномасштабного вторгнення будівництво завмерло повністю. У 2023 році роботи поновилися, було усунуто загрозу сповзання ґрунту. 

Наразі триває коригування проєкту. Після коригування договір із нинішнім підрядником не буде дійсним, будуть оголошені торги на визначення нового підрядника. При цьому мер Києва Віталій Кличко влітку цього року обіцяв, що метро на Виноградар запустять навесні 2024 року.

Переробити проєкт та докупити потяги: що треба для відновлення будівництва

Нагадаємо, нещодавно начальник КП “Київський метрополітен” Віктор Брагінський розповідав в одному з інтерв’ю, що будівництво метро на Виноградар було зупинено з початку війни – через неможливість вести роботи на об’єкті. Проте з початку 2023 року, казав він, підрядник відновив роботи на відкритій ділянці, у котлованах, щоб усунути загрозу сповзання ґрунту.

А 14 листопада головний інженер служби рухомого складу КП “Київський метрополітен” Олексій Іванчик розповідав Інформатору, що для відновлення будівництва цієї гілки метро доведеться переробляти проєкт, а також докупати рухомий склад.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті