Стрічка новин
Сьогодні

Найбезпечніші регіони України: опубліковано перший рейтинг місцевого благополуччя

17 Грудня 2023, 18:15
kiyiv ukrayinskij prapor Економічні новини - головні новини України та світу

За результатами рейтингу, Київ виявився єдиним регіоном в Україні, де значення Індексу економічних можливостей було позитивним — 0.3.

Дослідницька лабораторія Rating Lab опублікувала перший рейтинг регіонів України за Індексом місцевого благополуччя (ІМБ/LWBI – Local Well-Being Index). Про це повідомляється на офіційному сайті лабораторії, пише Фокус.

Індекс побудовано на опитуванні українців за 22-ма показниками, які за результатами факторного аналізу були об’єднані в п’ять складових Індексу місцевого благополуччя:

  • емоційне сприйняття свого населеного пункту — сила, краса, жвавість, цікавість, прогресивність, унікальність свого міста/села;
  • рівень цивільної безпеки — безпека дітей, пішоходів, безпечність в темну пору доби, екологія;
  • рівень освіти і медицини — оцінка дошкільних та шкільних закладів, медичних послуг;
  • впорядкованість населеного пункту — архітектура, чистота, розвинутість культурного життя, зон відпочинку, громадського транспорту, якість доріг;
  • економічні можливості — легкість пошуку роботи, ведення бізнесу, розміри доходів у населеному пункті

Результати регіонів

Очікуване перше місце серед областей країни посідає столиця з 0,9 бала за шкалою від -3 до +3.

Далі області рангуються таким чином:

  • Львівська — 0.4;
  • Івано-Франківська — 0.3;
  • Харківська — 0.3;
  • Одеська — 0.3;
  • Волинська — 0.3;
  • Київська — 0.2;
  • Хмельницька — 0.2.

Водночас у низці регіонів виявилися від’ємні значення індексу на рівні від -0.2 до -0.3. Це — Житомирська, Полтавська, Кіровоградська та Сумська області. Проте є й найгірші показники, які отримали Запорізька (-0.5), Миколаївська (-0.5) та Херсонська (-1.0) області.

Емоційне сприйняття vs економічні можливості

Дослідники виокремили емоційний показник, оскільки у загальному аналізі він дістав найкращі оцінки (0.7), а найгірші отримали економічні можливості (-0.9). Як зазначили дослідники, емоційне сприйняття — єдиний індекс, де жодна область не отримала від’ємне значення.

Рівень цивільної безпеки в середньому по країні оцінили на 0.3 бала, медицини і освіти — на 0.2, а впорядкованості — на 0.1.

За результатами кластерного аналізу респонденти були розподілені на чотири групи: “оптимісти” (24%), “помірні оптимісти” (30%), “помірні песимісти” (24%) та “песимісти” (22%). За основу розподілу бути взяті такі критерії: оцінка стану справ в Україні, області, населеному пункті; оцінка змін у власному житті; оцінка очікуваних змін у найближчому майбутньому.

Відносно більше “оптимістів” виявилося у Києві (68%), Івано-Франківській (63%), Львівській (62%), Хмельницькій (61%) та Київській (60%) областях. Тоді як найменше “оптимістів” мешкає у прифронтових Херсонській (27%) та Запорізькій (31%) областях.

На цьому тлі помітно вирізняються Харківська область, де рівень оптимізму (54%) вищий, ніж у сусідній Сумській (41%), а також Дніпропетровська, де рівень оптимізму (51%) вищий, ніж у сусідніх Миколаївській (46%) та Полтавській (45%) областях.

А от у частині безпеки першість посіли західні області, серед яких: Івано-Франківська (0.9), Волинська (0.8), Львівська (0.8), Тернопільська (0.7). Тут Київ зайняв лише 13-е місце з показником 0.4, а антилідерами очікувано стали Херсонська (-1.3), Запорізька (-0.8), Дніпропетровська (-0.3) та Миколаївська (-0.2) області.

Як найвищий рівень освіти та медицини оцінили у Києві (0.9), Чернівецькій (0.6), Івано-Франківській (0.6), Волинській (0.5), Одеській (0.4), Львівській (0.4), Хмельницькій (0.4) та Рівненській (0.4) областях.

Найгірші оцінки отримали Херсонська (-0,9), Миколаївська (-0.4) та Запорізька (-0.3) області, де оцінки мають від’ємні значення, що, на жаль, теж очікувано після часткової деокупації.

Щодо економічних можливостей, то Київ виявився єдиним регіоном, де значення Індексу економічних можливостей позитивне (0.3), тоді як у решти 22 регіонів — від’ємне. Після столиці відносно кращі оцінки за рівнем економічних можливостей мають Київська (-0.5), Львівська (-0.6), Харківська (-0.7), Одеська (-0.7) та Дніпропетровська (-0.8) області.

Як проходило опитування

Для формування рейтингу опитали 8572 респондентів віком від 18 років і старше у 22-х областях та Києві, які мають доступ до інтернету і користуються смартфоном (понад 80% дорослого населення). Опитування проводили з 22 листопада по 2 грудня 2023 року через месенджери та соцмережі.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті