Стрічка новин
Сьогодні
21 Листопада 2024

У Києві відбулася акція на підтримку захисників «Азовсталі», які перебувають у полоні РФ

18 Жовтня 2023, 21:09
азовсталь

У Києві відбулася акція на підтримку бійців «Азову», які понад 500 днів перебувають у полоні РФ.

На Софіївській площі відбулася акція під гаслом “Будь голосом наших полонених. Твоє мовчання їх вбиває”, що має на меті нагадати українцям про бійців батальйону “Азов”, які півтора року перебувають російському полоні, інформує Укрінформ.

“Цю акцію ми назвали “Будь голосом наших полонених”, таким же, як навесні 2022, коли всі голосно кричали про хлопців, які перебували на “Азовсталі”. Мета сьогоднішньої акції – привернути увагу суспільства. Ми звертаємося до кожного українця та українки, щоб вони говорили про полонених, стали їхніми голосами. Бо в наших хлопців немає часу – вони помирають у полоні. Вони повертаються з вагою до 50 кг… Полон не є опцією зі збереження життя”, – зазначила організаторка акції та родичка полоненого Олександра Ряба.

акція

За її словами, протягом чотирьох місяців не було обмінів військовополоненими, де б були азовці, та вже понад 500 днів рідні чекають на “саме те” прізвище в обмінних списках. На акцію зібралися понад п’ятдесят активістів – батьки, сестри, діти та побратими полонених азовців. Вони стояли на Софіївській площі, тримаючи плакати із написами “Поверніть сина з полону”, “Наші рідні другий рік у полоні – там, де немає завтра”, “Не мовчи. Мовчання вбиває”, “Азов. Не дайте світові забути їх”, “Мій син – моє життя. Поверніть сина з полону”.

акція

Мати полоненого азовця Тетяна (прізвище вона не розкрила з безпекових міркувань) розказала, що вже 17 місяців у полоні знаходиться її син, про стан якого немає жодної інформації. “Ми маємо змогу щось почути про рідних, коли йдуть обміни азовцями. Але такий шанс є не завжди: полонені сидять в різних колоніях, і, зокрема, хлопці не завжди виходять саме з тієї колонії, де перебуває мій син. Про нього я з 6 травня не маю жодної інформації, бо обміну азовцями, на жаль, немає”, – зазначила вона.

маріуполь

Мати полоненого додала, що щонайменше раз на місяць сім’ї приходять в Координаційний штаб, щоб нагадати про рідних. За її словами, попри всі зусилля української сторони, росіяни чинять перепони. “Ми хотіли б, щоб нас почув народ і, мабуть, та сторона, щоб почалися обміни, бо їхні полонені також є в Україні”, – сказала жінка.

полон

Як повідомлялося, 20 травня 2022 року гарнізон у Маріуполі вийшов у почесний полон заради порятунку поранених і гідного поховання тих, хто загинув на Азовсталі. Частина захисників уже повернулася додому, але понад 1900 залишаються в російському полоні, з них близько 700 бійців полку “Азов”. Зокрема, 6 травня 2023 року повернули 45 бійців “Азову”.

Азов

З метою нагадати про те, що захисники «Азовсталі» перебувають у ворожому полоні вже понад 500 днів, небайдужі у більш як 20 містах Європи та світу провели масштабні маніфестації. Зокрема полонених оборонців Маріуполя підтримали у містах Франції, Польщі, Італії, Великої Британії, Чехії, Швеції, Туреччини, Канади, Австрії, Грузії, Латвії, Іспанії, Австралії, Німеччини, Молдови та кількох штатах США.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті