В Україні масово скасовують автобусні маршрути. Йдеться про міжнародні перевезення. Загалом буде скасовано близько третини маршрутів, що прямують з України за кордон та у зворотному напрямку.
Про скасування автобусних маршрутів розповів в інтерв’ю виданню interfax заступник міністра Мінвідновлення Сергій Деркач.
Отже, за словами чиновника, в Україні вже скасовано 280 міжнародних автобусних маршрутів. Поки що пішли в небуття маршрути до Польщі та Росії. Причому закрита приблизно однакова кількість маршрутів (по 140) як до східного сусіда, так і до західного. Крім того, на черзі – скасування ще багатьох маршрутів, як прямують до сусідніх країн.
“У листопаді на змішаній комісії з Молдовою ми скасуємо всі маршрути, які не зійшлися. Аналогічним чином працюємо з Румунією, Чехією та іншими країнами. За моїми оцінками, щонайменше 30% усіх маршрутів буде скасовано”, – повідомив Деркач.
Чиновник також називає причину скасування цих маршрутів. Виявляється, український перевізник, який здійснює пасажирські рейси за кордон, повинен мати за кордоном партнера, з яким такі рейси узгоджено. Якщо такого партнера за кордоном немає, то перевізник і не має права на закордонні рейси. Він може займатися перевезеннями лише всередині України, або взагалі не займатися.
“Ми звернулися із відповідними запитами до сусідніх країн (Польщі, Словаччини, Румунії, Молдови) і з’ясовуємо, яка кількість перевізників, яким було видано дозволи, до них взагалі не зверталася, тобто не мають такого партнера. Офіційно в нас є повноваження такі маршрути закривати”, – заявив чиновник.
Першими були закриті маршрути з Росією та Польщею. Причини скасування рейсів до РФ цілком зрозумілі. Що ж стосується Польщі, то причина закриття маршрутів – саме відсутність партнерів у Польщі. Тепер на черзі – перевірка маршрутів до інших країн.
Таким чином, чимало українських перевізників під час війни втратять роботу. Водночас, будуть втрачені і надходження до бюджету від них. Втім, ймовірно, у влади є інші плани на ринок міжнародних перевезень, що, навпаки, сприятимуть зростанню бюджетних надходжень від перевізників.