Відомий український автомобільний дизайнер Роман Прядко створив рендерні зображення салона нової "Таврії". Можливо, приблизно таким буде салон нового українського автомобіля, якщо його колись почнуть випускати у Запоріжжі на заводі ЗАЗ.
ЗАЗ після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ перестав випускати автомобілі. Можливо, після перемоги над російськими окупантами Запорізький автомобілебудівний завод відновить випуск автомобілів (хоча б з машинокомплектів, як було до війни).
Роман Прядко ще у 2021 році створив рендерні зображення Tavria Nova. На його думку, сучасна Tavria могла б зберегти форму дводверного хетчбека, але отримати більш агресивний дизайн із великими колесами та збільшеним дорожнім просвітом.
Тепер Прядко створив рендерні зображення салону нової “Таврії”. Інтер’єр виглядає непогано. У центрі панелі приладів знаходиться невеликий сенсорний дисплей мультимедійної системи. Але більшість функцій керування автомобілем, як і раніше, буде за допомогою фізичних кнопок.
Але нас здивував дизайн рульового колеса. Центр рульового колеса оббитий м’якою тканиною. Думаємо, це неправильне рішення. А ось кнопка круїз-контролю та кнопка мудьтімедіа на кермовому колесі та логотип Tavria в центрі – це гарне рішення.
Загалом салон нової Tavria у рендерних зображеннях Романа Прядка має непоганий вигляд. Ось тільки чи буде ЗАЗ взагалі коли-небудь ще випускати автомобілі – поки не відомо.
Нагадаємо, ЗАЗ-1102 “Таврія” випускали у Запоріжжі з 1987 року по 2007 рік. Цей автомобіль оснащувався різними двигунами, залежно від року випуску.
Слід зазначити, що “Таврію” експортували до деяких країн Східної та Західної Європи, і навіть до Південної Америки. Наприклад, цей автомобіль продавали у Франції та Чилі.
У Франції “Таврію” (вірніше, Poch Tavria) продавали з 1991 по 1993 рік. Французам казали, що Poch Tavria – це український Ford Fiesta. Це був найдешевший автомобіль на французькому ринку. У стандартній комплектації він коштував 35 900 франків. Французи купили 1606 українських автомобілів. Але їм дуже швидко стали відомі недоліки “Таврії”. Часто скаржилися на її погану якість. Дуже швидко з’являлася корозія.