Україна виявляє дедалі більше китайських компонентів у російському озброєнні, знайденому на полі бою.
Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на радника президента України Володимира Зеленського.
Посилаючись на старшого радника офісу президента Володимира Зеленського, Reuters пише, що спостерігається помітний перехід від використання Росією електроніки західного виробництва до китайської.
Владислав Власюк, який консультує главу адміністрації президента з питань санкційної політики, повідомив, що Україна успішно ідентифікувала деяких китайських виробників і постачальників у російському озброєнні. Очевидно, Україна передала цю інформацію своїм західним союзникам.
У Reuters додали, що не змогли самостійно перевірити жодної інформації, наданої Власюком.
Міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган заявив 14 квітня, що його країна не продаватиме зброю жодній зі сторін російсько-української війни.
“Що стосується експорту військових товарів, Китай займає розсудливу і відповідальну позицію”, – додав Цинь, якого цитує AP.
За даними видання, Цинь є китайським високопосадовцем найвищого рівня, який зробив таку відверту заяву щодо постачання зброї його країною до Росії.
В останні місяці офіційні особи США б’ють на сполох, що Китай розглядає можливість надання летальної допомоги Росії для її війни проти України, в той час як Пекін заперечує ці звинувачення.
5 квітня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що такий крок був би “історичною помилкою з глибокими наслідками”, додавши, що на той момент не було жодних доказів постачання зброї.
Електроніка, така як мікрочіпи або безпілотники, не вважається летальною допомогою. Однак вони можуть бути використані на користь Росії на полі бою.
Європейська Рада оголосила 25 лютого 10-й пакет санкцій проти Росії, який включає “подальші заборони на експорт критично важливих технологій і промислових товарів, таких як електроніка, спеціалізовані транспортні засоби, деталі машин, запчастини для вантажівок і реактивних двигунів, а також товари для будівельного сектора, які можуть бути спрямовані російським військовим, наприклад, антени або підйомні крани”.
Однак продаж безпілотників через неофіційні канали та країни-союзники Росії робить офіційні цифри продажу набагато нижчими, ніж загальна кількість технологій, відправлених до Росії.
“Ми бачимо, що є багато прикладів того, що треті країни продовжують, вільно чи ні, підтримувати обхід санкцій”, – сказав Власюк, якого цитує Reuters.