Масштабну шахрайську схему, замасковану під російський інвестиційний проект "Жизнь хороша", викрили українські правоохоронці.
Організатори “піраміди” заманювали інвесторів перераховувати гроші на рахунок компанії, обіцяючи примножити їхні вкладення. За попередніми даними, сума завданих громадянам збитків оцінюється у 40 мільйонів доларів, інформують Економічні новини.
Для залучення потенційних “інвесторів” шахраї розробили власний веб-ресурс, на якому обіцяли їм стабільний прибуток у вигляді “дивідендів” від вкладення коштів в акції перспективних підприємств світового рівня. Крім того, вони пропонували “бонуси” клієнтам, які залучали до проекту нових учасників. Отримані від інвесторів гроші вони акумулювали на власних криптовалютних гаманцях та банківських рахунках.
Спочатку шахрайський проект діяв лише на території Росії, але після 2017 року шахраї розпочали масовану рекламну кампанію в інтернеті, щоб розширити свою діяльність в Україні. Організатори навіть відкрили офіс у Києві. Після повномасштабного вторгнення в Україну шахраї намагалися приховати свою причетність і налагодили механізм залучення віртуальних активів через мережу пунктів обміну криптовалют по всій Україні.
Під час розслідування в київському офісі та за місцями проживання фігурантів справи правоохоронці виявили комп’ютери, мобільні телефони, бухгалтерську документацію та рекламну продукцію, яка використовувалася для залучення “інвесторів”.
У шахрайській схемі були задіяні понад 10 осіб, переважно громадяни Росії. Одному з топ-менеджерів “інвестиційного проекту” повідомлено про підозру у шахрайстві, а головного організатора, громадянина Росії, оголошено у розшук. Слідство триває, і правоохоронці звертаються до потерпілих з проханням повідомляти про злочин.
За словами Надії Максимець, прес-секретаря прокуратури Києва, шахраї діяли через інтернет і мали менеджерів майже в кожному обласному центрі України. Вони спілкувалися між собою у месенджерах та обговорювали психологічні прийоми залучення нових клієнтів та виманювання у них грошей.
Наразі тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. Шахрайський проект не обмежувався територією України, а також діяв на території Російської Федерації та країн СНД. Потерпілих, які вклали свої кошти у шахрайську піраміду, закликають звертатися із заявами про злочин до столичного главку поліції.