Стрічка новин
Сьогодні

Експорт зерна з України впав до рекордно низького рівня через перешкоди з боку Росії

27 Січня 2023, 10:28
3665f32c fb00 4578 bb71 08e065cc Економічні новини - головні новини України та світу

Міністерство аграрної політики та продовольства України заявило 26 січня, що експорт зерна з чорноморських портів країни впав до рекордно низького рівня через саботаж з боку Росії.

Міністерство заявило, що “в середньому” два-три вантажних судна залишали чорноморські порти щодня в січні в рамках Чорноморської зернової ініціативи, інформують Економічні новини.

Ініціатива є підтриманою ООН угодою, підписаною в липні між Україною, Росією і Туреччиною з метою розблокування експорту українського зерна на тлі російського вторгнення в країну. Експорт був заблокований російськими збройними силами.

“Зменшення пов’язане зі штучним блокуванням зернового коридору російськими інспекторами”, – йдеться у заяві міністерства.

За даними міністерства, у січні з українських портів вийшли судна, завантажені “лише 2,4 мільйона метричних тонн зерна”, порівняно з 4 метричними тоннами у жовтні.

Це не перший раз, коли Україна заявляє, що російська сторона навмисно затягує процес.

Наприкінці грудня Міністерство інфраструктури України заявило, що деякі кораблі, які вийшли з України в рамках зернової ініціативи, застрягли в турецьких водах в очікуванні перевірки вже більше місяця.

“Це є результатом цілеспрямованих дій російської сторони у Спільному координаційному центрі, спрямованих на уповільнення процесу перевірки суден”, – заявили в Мінінфраструктури.

Спільний координаційний центр був створений для координації виконання угоди, і кожна сторона угоди має в ньому своїх представників.

У жовтні президент Володимир Зеленський також заявив, що Росія “свідомо провокує продовольчу кризу”, затримуючи вантажні судна із зерном з України.

За даними Мінагрополітики, загалом з українських чорноморських портів в рамках Чорноморської зернової ініціативи вийшло 675 суден, які транспортували 18,4 мільйона тонн зерна.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті