Стрічка новин
Сьогодні

КБД, що міститься в медичній коноплі, позбавить від нікотинової залежності

12 Грудня 2022, 11:20
soderzhashijsya v medicinskoj konople kbd izbavit ot nikotinovoj zavisimosti Економічні новини - головні новини України та світу

На хвилі можливої легалізації медичних сортів конопель в Україні з метою отримання КБД, вчені провели низку досліджень

Вони показали, що КБД (каннабідіол) здатний допомогти в бажанні розпрощатися зі згубною звичкою курінням. Важливо уточнити, що насіння марихуани лікувальних сортів і сама рослина не використовується в рекреаційних цілях. Швидше за все, їх продаватимуть за рецептом або реалізовуватимуть пацієнтам як уже готові ліки на основі КБД.

Тютюн – зло

Згідно з незалежними опитуваннями, близько 22,3% населення планети мають звичку курити тютюн. Раніше ця цифра була ще більшою, але популярні тенденції здорового способу життя пішли на користь і знизили кількість курців. Звичка тютюнопаління зовсім не невинна – через неї щороку вмирає до 8 000 000 людей. Причому відмовитись від сигарети досить складно, тому що нікотин викликає сильну залежність.

Людина, яка приймає для себе рішення кинути палити, спочатку почувається погано. У нього болить голова, спостерігаються перепади настрою, починаються проблеми зі сном. Закурити його підштовхують звички, що стали тригерами – наприклад, він звик палити на перерві в робочий час або вдома виходити на балкон із чашкою кави та цигаркою.

Як КБД впливає на курця

Американські вчені зібрали групу досліджуваних із 24 осіб. Далі їх розділили ще на дві групи по 12 осіб. Перші щодня вдихали КБД із інгалятора, другі – отримали інгалятор-пустушку. Вдихи потрібно робити тільки в ті моменти, коли ці люди хотіли потягнутися за цигаркою. Причому палити під час проведення експерименту учасникам не заборонялося. Через тиждень дослідження вчені виявили, що перша група людей курила цигарки лише у 60% випадків. У цьому друга група продемонструвала самі показники, як і початку експерименту.

Друге дослідження було проведено пізніше. У ньому брали участь 30 людей, які раніше зверталися до фахівця, щоб попрощатися зі шкідливою звичкою. Їхньою основною проблемою були тригери – ці люди бралися за сигарету у певних життєвих ситуаціях. В рамках експерименту їм було заборонено курити протягом 12 годин. 15 осіб отримали ліки з КБД, які необхідно було вживати при виникненні бажання закурити. Друга група із 15 осіб вживала препарат-плацебо.

У результаті з’ясувалося, що перша група людей мало реагувала на тригери, які раніше ініціювали бажання закурити. Загалом люди почували себе краще, а їхній артеріальний тиск відповідав нормі. Чого не сказати про другу групу піддослідних, самопочуття яких не змінилося.

Легалізація медичних препаратів із КБД – корисна ініціатива

Куріння – глобальна проблема України. Тому розробка відповідних рецептурних препаратів на основі КБД є цілком реальною можливістю допомогти курцям упоратися із залежністю. Також вченими встановлено, що найефективнішими КБД препаратами будуть для людей віком 25-35 років. Саме такий середній вік активного курця в нашій країні, багато з цих людей потребують терапії.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті