Чи допоможе північнокорейська зброя Росії

8 Вересня 2022, 0:05
pushka Економічні новини - головні новини України та світу

Північна Корея готується продати мільйони ракет і артилерійських снарядів, багато з яких, ймовірно, з її старих запасів, своєму союзнику по війні з часів холодної війни - Росії.

Росія, як і слідувало очікувати, назвала доповідь американської розвідки про ці плани – “фальшивою”. Але американські офіційні особи кажуть, що це свідчить про відчай Росії у зв’язку з війною в Україні й що Москва начебто планує закупити додаткову військову техніку у Північної Кореї. Про це пишуть Економічні новини з посиланням на The Washington Post.

Боєприпаси, які Північна Корея, як повідомляється, має намір продати Москві, ймовірно, є зразками зброї радянських часів, які можуть підійти для російських комплексів. Але залишаються питання щодо якості поставок і того, наскільки вони дійсно можуть допомогти російським військовим.

Під впливом міжнародних санкцій та експортного контролю Росія в серпні купила безпілотники іранського виробництва, які, за словами американських чиновників, мають технічні несправності. Для Росії Північна Корея, ймовірно, є ще одним зручним варіантом постачання боєприпасів, оскільки Північна Корея зберігає значні запаси снарядів, багато з яких є калькою з радянських часів.

Північна Корея “може слугувати найбільшим джерелом сумісних застарілих артилерійських боєприпасів за межами Росії, включаючи внутрішні виробничі потужності для подальших поставок”, – сказав Джозеф Демпсі, науковий співробітник з питань оборони та військового аналізу Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS).

Лі Іллву, експерт Корейської оборонної мережі в Південній Кореї, сказав, що і Північна, і Південна Корея – розділені вздовж найбільш укріпленого кордону у світі протягом більш ніж 70 років – зберігають десятки мільйонів артилерійських снарядів кожна. За його словами, Північна Корея, швидше за все, продаватиме старі снаряди, які вона хоче замінити на новіші для систем залпового вогню або сучасних ракет на своїх передових армійських базах.

Але Брюс Беннетт, старший експерт з питань безпеки в каліфорнійській корпорації Rand Corporation, зазначив, що більшість артилерійських снарядів, які можуть бути відправлені до Росії, швидше за все, будуть боєприпасами для стрілецької зброї, таких як автомата АК-47 або кулеметів.

“Це не мільйони артилерійських снарядів і ракет – це значно більше, ніж можливе споживання. Це можуть бути мільйони набоїв для стрілецької зброї”, – сказав Беннетт.

НАСКІЛЬКИ ЯКІСНА ПІВНІЧНОКОРЕЙСЬКА ЗБРОЯ?

Згідно з оцінкою IISS, Північна Корея має на озброєнні приблизно 20 000 артилерійських систем, включаючи реактивні системи залпового вогню – кількість, яку Демпсі назвав “значно більшою, ніж будь-яка інша країна світу”.

Державні засоби масової інформації Північної Кореї називають її артилерійські гармати “першою рукою Народної армії й найпотужнішою рукою у світі”, яка може перетворити позиції противника на “море полум’я”.

Але її старі артилерійські системи, боєприпаси для яких, які, ймовірно, постачатимуться до Росії, мають погану репутацію через низьку точність.

Під час артилерійського обстрілу Північною Кореєю прифронтового південнокорейського острова Йонпхендо у 2010 році, в результаті якого загинули чотири людини, Беннетт сказав, що лише 80 з 300-400 снарядів, які випустила Північна Корея, влучили в ціль. За оцінкою Лі, близько половини випущених північнокорейських снарядів впали у воду, не досягнувши острова.

“Це жалюгідна ефективність артилерії. Росіяни можуть відчути те ж саме, що не дуже їх порадує”, – сказав Беннетт.

Спостерігачі сумніваються в корисності північнокорейських боєприпасів для російської кампанії в Україні, які, за їхніми словами, виснажили запаси військових. У соціальних мережах з’явилися фотографії розбитих стволів російських гармат.

Незрозуміло, наскільки серйозною є російська нестача боєприпасів. У липні високопоставлений представник американського оборонного відомства заявив журналістам, що Росія випускає десятки тисяч артилерійських снарядів щодня і не може продовжувати це робити вічно.

“Хоча значні запаси, ймовірно, все ще існують, вони дедалі більше впливають на запаси, зарезервовані на випадок ширшого майбутнього конфлікту”, – сказав Демпсі.

ПІВНІЧНОКОРЕЙСЬКИХ РАКЕТ НЕ ОЧІКУЄТЬСЯ

Малоймовірно, що Північна Корея надасть Росії балістичні ракети, які вона вважає вирішальними у своїх військових стратегіях щодо Вашингтона і Сеула, сказав Ян Ук, аналітик сеульського Інституту політичних досліджень “Асан”.

І якщо Північна Корея вирішить поставити ракети в Росію, їй потрібно буде відправити свої пускові платформи, оскільки Росія не має пускових установок для північнокорейських “Скадів” та інших ракет. Північна Корея розробила високоманеврену балістичну ракету з ядерним боєзарядом, яка, ймовірно, була створена за зразком російського “Іскандера”. Але ці дві ракети мають різні розміри, за словами Шин Джонгву, військового експерта на Корейському форумі з питань оборони та безпеки в Сеулі,

Існує ряд елементів, які Північна Корея могла б надати Росії, враховуючи, що обидві країни мають спільні системи озброєнь ще з радянських часів. Але тип боєприпасів, які Північна Корея може надати Росії, “швидше за все, будуть старими та десь близькими до закінчення терміну придатності”, – сказав Мун Сонг Мук, аналітик південнокорейського Корейського науково-дослідного інституту національної стратегії.

ЩО МОЖЕ ОТРИМАТИ ПІВНІЧНА КОРЕЯ ВЗАМІН?

В обмін на зброю Північна Корея, ймовірно, захоче отримати від Росії продовольство, паливо, компоненти для військових літаків та інші матеріали. Північній Кореї важко купувати такі товари за кордоном в умовах санкцій ООН, накладених через її ядерну програму, сказав Шин.

За словами Яна, не виключено, що Північна Корея прагне отримати передові російські технології озброєнь, які допоможуть їй у створенні більш потужних, високотехнологічних ракет, націлених на США та їхніх союзників.

“Це, безумовно, був би найгірший сценарій”, – сказав Ян.

За словами Беннетта, Північна Корея була б готова отримати компенсацію паливом. Для своїх більш досконалих озброєнь вона може шукати передові технології озброєнь у Росії, можливо, включаючи ті, які їй потрібні для очікуваного ядерного випробування, першого у своєму роді за останні п’ять років, сказав він.

За його словами, Росії та Північній Кореї буде важко перевезти боєприпаси через вузький 15-кілометровий (9-мильний) кордон, де є лише один одноколійний залізничний міст через річку. Беннетт сказав, що Китай може допомогти, дозволивши використовувати свої залізниці. Інші експерти кажуть, що Північна Корея і Росія можуть використати морський шлях, а також свої транскордонні залізниці.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті