Стрічка новин
4 Листопада 2024

На Донбасі “виходити на збирання врожаю дуже небезпечно”: як виживає одна з останніх молочних ферм

12 Серпня 2022, 19:49
1000 2 4 Економічні новини - головні новини України та світу

З майже 1300 голів великої рогатої худоби на фермі залишилось лише близько 200 голів, а вирощування пшениці неможливо через обстріли та міни.

Одна з останніх діючих молочних ферм на контрольованій Україною території Донбаса робить усе можливе, щоб вижити. Про це інформують Економічні Новини з посиланням Associated Press.

З майже 1300 голів великої рогатої худоби на фермі залишилось лише близько 200 голів. Ферма площею 3200 гектарів розташована серед мальовничих пагорбів Донецької області. Зараз ферма виробляє близько двох тонн молока на день порівняно з 11 тоннами до війни.

Хоча значну частину доходів фермерське господарство «КрамАгроСвіт» колись отримувало від вирощування пшениці, зараз продовження вирощування пов’язане із значними ризиками. У неділю, коли працівник ферми збирав пшеницю зерновим комбайном, машина натрапила на міни, що призвело до вибуху і отримання тяжких тілесних ушкоджень працівником.

Перевірка ДСНС виявила на полі ще 19 мін, повідомив старший тваринник господарства Ігор Крюченко, додавши, що зараз виходити на збирання врожаю «дуже небезпечно через обстріли та міни».

1000 1 4 Економічні новини - головні новини України та світу

«Ця ферма була вражена (ракетою) і 38 корів були вбиті, а частина нашого сільськогосподарського обладнання та транспортних засобів були знищені. Інвестори вирішили, що тримати таку кількість корів у нас занадто ризиковано, тому їх продали за кордон», – сказав Крюченко.

1000 3 3 Економічні новини - головні новини України та світу

Генеральний директор Асоціації виробників молока України Ганна Лавренюк повідомила, що за перші три місяці війни українські молочні ферми втратили щонайменше 50 тисяч голів великої рогатої худоби на суму приблизно 136 мільйонів доларів. Близько 800 промислових молочних ферм втратили активи, включаючи тварин, сараї, сільськогосподарське обладнання та корми, сказала Лавренюк, а надої молока на прифронтових і окупованих територіях з початку війни впали більш ніж вдвічі. За її словами, українське виробництво молока, ймовірно, впаде до 2 млн тонн за рік.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті