Якщо людина відмовляється від евакуації, вона повинна буде підписати певну форму, в якій буде зазначено, що вона усвідомлює всі наслідки та несе персональну відповідальність за своє життя.
Україна починає обов’язкову евакуацію з підконтрольних районів Донецької області через тривалі бойові дії і відсутність можливості забезпечити опалення житлових будинків у зимовий період. Про це пишуть Економічні новини з посиланням на liga.net та заяву в ефірі телемарафону голови Мінреінтеграції Ірини Верещук.
29 липня Кабмін ухвалив рішення про створення штабу з евакуації мешканців Донецької області.
За словами Верещук, це сталося після надходження прохання голови Донецької ВЦА Павла Кириленка розпочати обов’язкову евакуацію мешканців області.
Серед причин, з обґрунтованістю яких згодна Верещук, – підготовка до опалювального сезону. На Донеччині, за словами голови Мінреінтеграції, повністю відсутнє газопостачання. Також немає у достатньому обсязі електропостачання.
“Одним словом, тепла на Донеччині в зимовий період не буде”, – сказала Верещук.
Вона зазначила, що йдеться саме про обов’язкову евакуацію. “33 стаття закону про цивільний захист населення говорить саме про таку форму евакуації, як обов’язкова”, – сказала міністерка.
Якщо людина відмовляється від евакуації, вона повинна буде підписати певну форму, в якій буде зазначено, що вона усвідомлює всі наслідки та несе персональну відповідальність за своє життя. “Ми демократична країна, ми не можемо нікого примушувати силою”, – сказала міністерка.
Поки що залишається невирішеним питання з дітьми, батьки яких не захочуть виїжджати.
За її словами, на Донеччині проживають 52 000 дітей, які потребують евакуації. Загалом, повідомила Верещук, необхідно вивезти 200-220 000 українських громадян.
Глава Мінреінтеграції переконує, що місця проживання для евакуйованих є, у цьому допомогли голови обласних держадміністрацій. Також є розуміння, як організувати виплати переселенцям та навчання для їхніх дітей.