Стрічка новин
Сьогодні

Західні країни допомогли Україні уникнути дефолту

21 Липня 2022, 13:02
anbn Економічні новини - головні новини України та світу

Західні країни погодилися відстрочити виплати України за своїми державними облігаціями, таким чином Києву вдалося уникнути проблем із фінансуванням своїх міжнародних зобов'язань, аж до дефолту з паперів.

Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на єдину заяву представників країн-кредиторів, інформують Економічні новини.

Про свою згоду на реструктуризацію боргу оголосили представники США, Канади, Франції, Німеччини, Японії та Великої Британії. Вони ж закликали решту кредиторів приєднатися до них, щоб допомогти Україні у війні проти Росії.

“Ми як офіційні двосторонні кредитори України маємо намір забезпечити скоординоване призупинення обслуговування боргу”, – йдеться в офіційній заяві кредиторів.

Підтримка західних країн не обнулює ризики дефолту для України, проте значно знижує їх, оскільки обслуговування зобов’язань в умовах війни стає значно простіше. Мінфін України раніше заявляв, що держава готова виконати всі свої зобов’язання навіть без угоди, проте це значно ускладнило б внутрішньодержавні трансферти в умовах воєнних дій та знизило ефективність протистояння російській агресії.

У вівторок, 19 липня, уряд України виступив із проханням до міжнародних кредиторів про відстрочку виплат за державним боргом. Йшлося про випуски облігацій, купонні виплати за якими були передбачені вже у вересні, а також про так звані ВВП-варранти — спеціальний вид цінного паперу (дериватив), який у разі держборгу прив’язується до економічних показників. У разі України — до ВВП, тобто власник варанта отримує свій дохід у тому випадку, якщо українська економіка досягає певних успіхів, які виражаються через економічне зростання.

Мінфін України намагатиметься узгодити серед усіх власників держоблігацій відстрочку на два роки та на рік для власників варантів. Більше того, Україна пропонує своїм кредиторам компенсацію у разі згоди на відстрочку: власники облігацій отримають відсоток на відсоток, тобто купонні виплати будуть проіндексовані на ставку за держоблігаціями та виплачені через два роки. Документом також передбачено максимальний розмір переплати за держоблігаціями, він не може перевищити $3 млрд за паперами, номінованими в доларах, і не більше ніж €300 млн у євро.

Власникам варантів пропонується частково пом’якшити умови: на 2023 рік виплата має бути знижена з 1% ВВП до 0,5%, проте подальші виплати можуть бути значно вищими. Також Україна просить додати пункт про дострокове погашення варантів із компенсацією, прив’язаною до темпів зростання економіки. Згідно з пропозиціями України, боргові зобов’язання щодо варантів будуть актуальними до 2039 року, а виплати за ними — аж до 2041 року.

Вторгнення Росії в Україну сильно вдарило по економіці. За даними влади, 2022 року ВВП України впаде в межах 35–45%. Країна відчуває дефіцит ліквідності, фінансування багатьох програм заморожене чи неможливе через вторгнення.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті