Стрічка новин
Сьогодні
26 Листопада 2024

США назвали візит голови ООН з прав людини до Китаю помилкою

25 Травня 2022, 12:00
image1170x530cropped Економічні новини - головні новини України та світу

З боку голови Організації Об'єднаних Націй з прав людини було помилкою погодитися відвідати Китай, заявив у вівторок Державний департамент США на тлі побоювань, що урядові обмеження на її доступ можуть підірвати контроль за ситуацією з дотриманням прав людини в Пекіні.

Про це повідомляють Економічні новини з посиланням на Reuters.

Під час своєї шестиденної поїздки, що розпочалася у понеділок, Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет відвідає західний регіон Китаю Сіньцзян, де, як заявили в її офісі минулого року, на його думку, було незаконно затримано етнічних уйгурів-мусульман, які зазнали жорстокого звернення та змушені працювати.

Сполучені Штати назвали те, що сталося, «геноцидом», але Пекін заперечує всі порушення.

“Ми не очікуємо, що КНР (Китайська Народна Республіка) надасть доступ, необхідний для проведення повної та неконтрольованої оцінки ситуації з правами людини в Сіньцзяні”, – заявив на регулярному брифінгу офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс.

“Ми вважаємо, що згода на візит у цих обставинах була помилкою”, – сказав Прайс, додавши, що Бачелет не зможе отримати повну картину “звірств, злочинів проти людяності та геноциду” в регіоні.

На питання, чи несе лідер Китаю Сі Цзіньпін відповідальність за порушення, Прайс сказав, що нам «важко уявити», що найвищі рівні китайського уряду не знали про це.

Він додав, що повідомлення ЗМІ у вівторок про тисячі фотографій, що просочилися, і документів з бюро громадської безпеки в двох округах Сіньцзяну доповнюють «і без того переконливу сукупність доказів» порушень там.

Бачелет закликала до безперешкодного доступу до Сіньцзяна, але міністерство закордонних справ Китаю заявило, що її візит буде проводитися за «замкненим циклом», маючи на увазі спосіб ізоляції людей усередині «бульбашки», щоб запобігти потенційному поширенню вірусу COVID-19.

Спочатку Китай заперечував існування будь-яких таборів для затриманих, але пізніше визнав, що створив «центри професійної підготовки», необхідні для приборкання тероризму, сепаратизму та релігійного радикалізму в Сіньцзяні.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті