Стрічка новин
Сьогодні
23 Листопада 2024

Глава ООН з прав людини прибуде до Китаю з історичним візитом

23 Травня 2022, 12:00
image1170x530cropped Економічні новини - головні новини України та світу

Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет у понеділок розпочинає візит до Китаю. Це перша її поїздка з 2005 року на тлі побоювань, що це може спричинити схвалення, а не вивчення прав людини в Китаї.

Про це пишуть Економічні новини з посиланням на Reuters.

Під час шестиденної поїздки Бачелет відвідає Сіньцзян, де Управління Верховного комісара заявило минулого року, що, на його думку, етнічні уйгури, переважно мусульмани, були незаконно затримані, зазнали жорстокого поводження і змушені працювати.

“Мета її візиту – насправді зосередитися на діалозі з китайською владою по цілій низці внутрішніх, регіональних та глобальних проблем у галузі прав людини”, – заявили в офісі Бачелет раніше цього тижня.

Китай неодноразово заперечував жорстоке поводження з уйгурами.

Поїздка довго готувалася після того, як Бачелет заявила у 2018 році, що хоче безперешкодного доступу до Сіньцзяну. Китай заявив, що візит не повинен ґрунтуватися на презумпції винності.

Поки що неясно, який обсяг доступу буде надано Бачелет. Правозахисні організації побоюються, що якщо Бачелет не вчинить достатньо сильного тиску на Китай, її звіт після поїздки може не дати повної картини і може бути використаний Пекіном для виправдання своїх дій у Сіньцзяні.

Всесвітній конгрес уйгурів у листі закликав забезпечити вільне пересування команді Бачелет, надати доступ до всіх місць утримання під вартою і мати неконтрольовані контакти з уйгурами.

«Ми стурбовані тим, що поїздка може завдати більше шкоди, ніж користі. Китай може використовувати її з пропагандистською метою», — заявила агентству Reuters офіційний представник Конгресу Зумретай Аркін.

Міжнародна увага до дій уряду в Сіньцзяні посилилася у 2018 році після того, як Організація Об’єднаних Націй заявила, що 1 мільйон уйгурів міститься у «величезних таборах для інтернованих», створених для політичної ідеологічної обробки. Спочатку Китай заперечував існування будь-яких таборів, а потім визнав, що створив «центри професійної підготовки» із гуртожитками, де люди можуть «добровільно» зареєструватися, щоб вивчити юриспруденцію, китайську мову та професійні навички.

Правляча Комуністична партія заявила, що такі центри необхідні для стримування «трьох сил»: тероризму, сепаратизму та релігійного радикалізму в Сіньцзяні, що межує із Середньою Азією на північно-західному кордоні Китаю.

Сполучені Штати ввели санкції проти китайських чиновників, звинувачених у порушенні прав у Сіньцзяні у 2020 та 2021 роках, та ввели заборону на товари, вироблені у Сіньцзяні, через побоювання з приводу примусової праці.

Пекін відкинув звинувачення Заходу у примусовій праці, геноциді та порушенні прав людини і неодноразово попереджав інші країни не втручатися у його внутрішні справи.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті