Стрічка новин
8 Листопада 2024

Припиніть спонсорувати російську війну в Україні: у світі продовжуються акції протесту

8 Квітня 2022, 22:47
gdansk Економічні новини - головні новини України та світу

Багато компаній у світі продовжують заробляти на війні.

Переважна більшість світових компаній відмовляються працювати в Російській Федерації (РФ) та розривають будь-які зв’язки з російськими партнерами. Але є й такі, що вирішили заробити не українському горі. Тож українці по всьому світу закликають їх не робити цього та виступають проти бізнесу на крові.

Про це повідомляють Економічні Новини з посиланням на публікацію тижневика Міст.

Нью-Йорк

Українська громада у Нью-Йорку провела акцію протесту біля штабквартири американської компанії Colgate-Palmolive, що спеціалізується на виробництві засобів гігієни, вимагаючи припинити співпрацю з РФ. Десятки людей із українськими прапорами та гаслами влаштували пікет біля головного офісу виробника зубної пасти та миючих засобів. «Ваш бізнес убиває українців», «Припиніть спонсорувати російську війну!», «Чому Colgate-Palmolive продовжує фінансувати російську армію?», «Компанії в усьому світі підтримують Україну», «Бойкот бізнесу з Росією!» — промовляли написи на плакатах.

«Colgate-Palmolive — відома фірма, товари якої ми зустрічаємо в крамницях по всьому світу. Українці зібралися заради того, аби вимагати від компанії остаточно покинути російський ринок, припинити співпрацю з РФ і в РФ. Бо кожен долар, сплачений до російського бюджету, це додаткові ракети, кулі, снаряди, які влучають у наших жінок, дітей, в оточені українські міста, несуть смерть і горе. Ми вимагаємо від Colgate-Palmolive прокинутися і не бути частиною цього горя», — розповів Олексій Голубов, генеральний консул України у Нью-Йорку, який також долучився до акції.

За його словами, світовий бізнес демонструє відповідальне ставлення до того, що відбувається. «Але є й такі, кому треба нагадувати», — зазначив він і додав, що саме цим займається разом із українською громадою. Дипломат повідомив про намір передати керівництву компанії ноту, «якою ми вимагаємо негайного припинення співпраці з окупантом та аґресором».

Київ

Французька мережа будівельних магазинів Leroy Merlin також продовжує працювати в РФ, попри війну. А коли її українські працівники висловили протест, їх покарали — відлучили їх від своєї системи зв’язку. Про це розповіла Людмила Дзюба, HR-директорка «Леруа Мерлен Україна».

Вона зазначила, що материнська компанія обіцяла українському підрозділу відновити доступ до своєї корпоративної мережі зв’язку ще 15 березня, проте акаунти досі залишаються заблокованими. «800 працівників «Леруа Мерлен Україна» залишилися відрізаними від усіх корпоративних засобів зв’язку, — пояснила п. Дзюба. — В один момент у нас не виявилося інструментів надавати гуманітарну, медичну допомогу співробітникам, які її потребують. У нас немає можливості закрити численні заявки від волонтерів і захисників України, позаяк доступ до файлів виявився закритим».

Leroy Merlin — французька компанія, власник торгових мереж, що спеціалізуються на продажу товарів для будівництва, входить до бізнес-групи Adeo. У Росії в Leroy Merlin є понад 90 крамниць і понад 31 тис. працівників. 2020 року французький рітейлер поповнив бюджет окупантів податками на 335 млн USD.

Львів

protesti pid ashanom u lvovi Економічні новини - головні новини України та світу

Львівські активісти пікетували супермаркети «Ашан», які на протязі місяця від початку військової агресії РФ в Україні продовжували працювати на російському ринку. Мовчазну акцію протесту влаштували біля всіх трьох магазинів мережі. У руках містяни тримали плакати, заплямовані червоною фарбою, вона символізувала кров українців. На плакатах були написи «Ашан» ігнорує вбивства». Також учасники пікету облили червоним кетчупом дитячі іграшки, аби нагадати керівництву компанії про вбивство російськими нелюдами українських дітей. Станом на 4 квітня загинула вже 161 невинна душа.

Генеральний директор французької компанії заявив, що не має наміру йти з російського ринку. Натомість організатори акції заявили, що в мережі працює 30 тис. росіян, вона платить Росії мільйонні податки і тим самим спонсорує утримання армії й убивства нею українців.

«Сидіти на двох кріслах в часі війни та робити бізнес на крові — аморально. «Ашан» не контролює, куди віддає свої податки, сплачуючи щороку більше 150 млн USD у бюджет країни-аґресора. А за ці податки можуть фінансувати і фінансують збільшення армії РФ, озброєння, яке потім летить у мирних українців, дітей, які були в лікарнях, школах наших, дитячих садочках», — поділилася одна активістка.

5 квітня завдяки тиску суспільства головний офіс мережі Auchan ухвалив рішення згорнути інвестиції та припинити постачання до РФ.

Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, закликав споживачів бойкотувати великі міжнародні компанії, які досі не пішли з російського ринку. «Путін фактично зруйнував інвестиційний клімат, бізнес-клімат, репутацію РФ як бізнес-партнера. Ми невдоволені ними, ми знаємо ці компанії, знаємо їхні маневри і виверти, намагання в тій чи іншій формі залишитися на російському ринку і будемо їх дотискати», — запевнив він.

За словами керівника українського зовнішньополітичного відомства, міжнародний бізнес має покинути російський ринок як із моральних, так і з прагматичних міркувань. Адже робота в РФ це, по-перше, удар по репутації, по-друге, російська економіка стрімко наближається до краху, а економічна політика уряду стає все більш непрогнозованою — вже лунають погрози про націоналізацію. «Я ще раз закликаю їх покинути російський ринок якнайшвидше, а решту урядів і споживачів — бойкотувати ці компанії, поки вони не припинять роботу в РФ», — наголосив він.

А щоб «допомогти» таким компаніям визначитися, Верховна Рада проголосувала для збільшення податки для компаній, які продовжують працювати в РФ. Більшість депутатів проголосували за відповідний законопроєкт № 7232.
У ньому йдеться про те, що міжнародні компанії, підрозділи яких продовжують працювати в Росії, оподатковуватимуть із коефіцієнтом 1,5 до ставок податку на прибуток підприємств, екологічного податку, ренти та податку на майно. Податкове навантаження зніматимуть із компанії лише за умови розірвання економічних зв’язків із РФ.

Компанії, які зупинили інвестиції, проте повністю свою дільність в РФ не згорнули:

Danone — французька компанія-виробник молочної продукції. До неї входять такі бренди: «Простоквашино», «Активія», «Actimel’», «Evian» та «Растішка».

Nestle — швейцарська компанія, найбільший у світі виробник харчових продуктів. Володіє приблизно 2 тисячами брендів.

Unilever – британський гігант з виробництва продуктів харчування та споживчих товарів (бренди Persil, Dove, Domestos, Lipton, Clear, Timotei, “Бархатные ручки”, “Черный жемчуг”, “100 Рецептов красоты”).

Yves Rocher — французька рослинна косметика.

Kimberly-Clark Corporation — американська багатонаціональна корпорація, що пропонує низку продуктів для особистої гігієни дорослих і дітей. Серед її дочірніх брендів — Huggies, Kleenex, Kotex.

Koty — американська компанія краси. Зі своїми дочірніми компаніями вона розробляє, виробляє, продає та розповсюджує аромати, косметику, засоби по догляду за шкірою, нігтями та волоссям. Серед них — Calvin Klein, Marc Jacobs, Miu Miu, Hugo Boss, Gucci, Tiffany & Co та ін.

Oriflame Cosmetics – шведсько-швейцарська косметична компанія. Зупинила онлайн продажі в РФ.

Ecco — данська компанія з виробництва та продажу взуття.

Salvatore Ferragamo — італійська компанія-виробник взуття, одягу, аксесуарів і косметики.

Natura and Company — бразильська компанія чотирьох брендів краси: Aesop, Avon, Natura і The Body Shop.

Colgate-Palmolive — американська компанія, що виробляє гігієнічні та косметичні продукти.

Vivienne Sabo – французька марка декоративної косметики.

Calzedonia – італійський виробник білизни та пляжного одягу, який має мережу в Росії.

Італійська мережа одягу Max Mara (13 торгових точок по всій Росії).

Французько-турецькій мережі LC Waikiki належить 20 магазинів у Росії

Довідка

Західні компанії, які категорично відмовилися працювати в РФ та припинили бізнес на російському ринку:

Adidas, Adobe, Airbus, Airbnb, Akamai, Alstom, Amazon, American Express, Apple, Asos, Autodesk, Avast, Baker Hughes, BlaBlaCar, BMW, Boeing, Booking, Bosch, Brown-Forman Corp (віскі Jack Daniel’s і горілка Finlandia), Bridgestone, British American Tobacco, Carlsberg, Cartier, Coca-Cola, Continental, Coursera, Credit Agricole, Crocs Inc., Dell, DHL, Diageo (Smirnoff, Black Label, Johnnie Walker, J&B, Guinness, Baileys, Captain Morgan), DigiCert, Discovery (Discovery Channel, Discovery Science, Eurosport, TLC, Animal Planet), Dukascopy Bank, EnBW, E-on, Ernst&Young, ESA, Eumetsat, Farfetch, FedEx, General Motors, Google, Grammarly, H&M, Halliburton 18, Hermes, Hewlett Packard, Honda, Honeywell, Hyundai, IBM, iHerb, IKEA, Imperial Brands, Imperva, Inditex (Zara, Massimo Dutti, Bershka, Oysho, Pull & Bear, Stradivarius), Instagram, Intel, Jaguar Land Rover, Jooble, Jysk, Levi Strauss & Co, Lego, LG Electronics, L’Oreal, McDonalds, Mango, Marks&Spencer, Mars (Snickers, Twix, Bounty, Milky Way, Orbit, Whiskas і Pedigree), MasterCard, Michelin, Microsoft, NEC, Netcracker, Netflix, Nike, Nintendo, Nissan, Nokia, NVidia, OMV, Oriflame, Panasonic, Paramount, PayPal, PepsiCo, Payoneer, Pernod Ricard, Philip Morris, Pirelli, Porsche, Prada, Renault, Revolut, Rolls-Royce, Schlumberger, Shell, Sony, Skyscanner, Spotify, Starbucks, Staropramen, Stellantis (Peugeot, Citroen, Opel, Vauxhall, DS, Fiat, Abarth, Alfa Romeo, Lancia, Maserati, Chrysler, Dodge, Jeep та Ram), Samsung, Sharp, Siemens, Suzuki, Swarovski, Tik-Tok, Toyota, Twitter, Victoria’s Secret, Unilever, Uniqlo, Universal, UPS, Visa, Volkswagen, Volvo, Warner Bros, Walt Disney, Weatherford International, Western Union, Yokohama, Yum!Brand’s (KFC і Pizza Hut).

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті