Стрічка новин
Сьогодні
1 Листопада 2024

У жовтні українців чекає нова хвиля подорожчання продуктів

30 Вересня 2021, 14:00
prev bcd0b6 Економічні новини - головні новини України та світу

Які продукти і чому можуть стати в жовтні дорожче? Які — дешевше? Експерти прояснили ситуацію.

Про це повідомляють Економічні новини з посиланням на Коментарі.

За словами економіста інвестиційного центру Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрія Ярмака, подешевшати може яблуко.

“Сезонні ж товари, такі як тепличні овочі, зазвичай в цей час ростуть в ціні. Ціни на картоплю і традиційні овочі, швидше за все, будуть порівняно стабільними, тому що завершується збирання і їхня пропозицію висока. Зрости вони можуть, лише тому, що зросте експорт”, — прогнозує Андрій Ярмак.

Він акцентує, що ціни в Україні поки одні з найнижчих в регіоні. І ми, наприклад, експортуємо вже овочі і картоплю до Білорусі. За рахунок зростання ціни на газ, відбудеться зростання ціни на хлібобулочні вироби, на окремі види м’яса.

Фінансовий експерт, економіст Олексій Кущ вважає, що на сезонний фактор подорожчання накладається ще й інфляційно-глобальний, куди входить і зростання цін на енергоносії.

“В результаті зростають ціни на сільськогосподарську сировину, але не тільки. Все, що пов’язано з сировинним компонентом, буде дорожчати, тим більше, в тому числі за рахунок зростання цін на енергетичні ресурси, — прогнозує експерт. — Ціна на газ потягне за собою зростання вартості товарів, пов’язаних з використанням газу під час їхнього виробництва, з опаленням. Плюс — транспортування. Частина авто працює на газу. До того ж відбувається зростання цін на бензин. Так що найближчим часом відбудеться як сезонне подорожчання овочів-фруктів (з відкритого ґрунту їх збирають все менше в зв’язку з похолоданням, а тепличні коштуватимуть в рази дорожче, знову ж таки, через зростання цін на опалення), так і пов’язане зі світовими тенденціями”.

За словами Олексія Куща, за рахунок зростання ціни на газ, зростатиме ціна на хлібобулочні вироби, на окремі види м’яса. “Підвищиться ціна на різні крупи, наприклад, на рис. У відсотковому відношенні тут може бути така ж динаміка, як була з гречкою. Позначається зростання цін на світових ринках, зростання споживання рису за дефіциту цього продукту”, — пояснює експерт.

А ось олія, на думку Олексія Куща, дорожчати не повинна. “На світових ринках вона вже подешевшала на 10-15%, — зазначає він. — Але у нас в цьому плані є певна “цінова жорсткість”. Ціни в Україні ростуть завжди сильнішими темпами, ніж у світі. При цьому, коли ціни в світі падають, у нас вони або не знижуються, або знижуються незначно”.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті