Стрічка новин
Сьогодні
22 Листопада 2024

Вчені оприлюднили нові дані про ефективність вакцини AstraZeneca

30 Вересня 2021, 13:20
2020 11 19t091231z 626536888 rc296k9tuyms rtrmadp 3 health coronavirus oxford astrazeneca vaccine e1632990937409 Економічні новини - головні новини України та світу

Препарат фармацевтичної компанії AstraZeneca Plc (AZN.L) проти коронавірусу COVID-19 виявився ефективним і проти симптоматичних захворювань, пов'язаних з пандемією. Запобігання такої проблеми турбувало вчених давно, оскільки з нею стикалися більшість людей у віці старших за 65 років.

Як передають Економічні новини, такі дані опублікувало видання The Reuters, посилаючись на результати дослідження Університету Джона Хопкінса. В експерименті взяли участь 26 тисяч осіб з США, Перу і Чилі.

Так, згідно зі спостереженнями вчених, серед більш ніж 17 600 учасників, які отримали зазначену вакцину, не виникло випадків важкого або критичного симптоматичного захворювання COVID-19. Однак поміж 8 500 добровольців, які отримали плацебо, вісім осіб зіткнулися з цією проблемою.

Організатор експерименту Ганна Дурбін також підкреслила, що у людей старшого віку, які взяли участь у дослідженні, не виникло ніяких ускладнень, пов’язаних із тромбозом після отримання щеплення AstraZeneca. Ці результати підтверджують підстави фармацевтичної компанії для подачі заявки в Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США на повноцінний доступ до вакцини, а не запитувати дозвіл на використання в екстрених випадках.

Дослідники брали зразки для виявлення штаму вірусів вибірково. Найбільше заражень серед вакцинованих і невакцинованих було штамами “Альфа” і “Бета”.

Загалом, кількість несприятливих реакцій була співмірною в обох групах37% серед тих, хто отримав щеплення вакциною, і 30% – серед тих, хто отримав плацебо.

Найбільш частими побічними ефектами були:

  • головний біль,
  • втома,
  • біль у місці ін’єкції.

Вони минали впродовж 1-2 днів. Також побічні ефекти спостерігали рідше після другого щеплення.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті