Стрічка новин
Сьогодні

Сьогодні православні християни святкують Вознесіння: історія і традиції свята

10 Червня 2021, 15:05
voznesinnja Економічні новини - головні новини України та світу

Для православних християх сьогодні важлива дата - Вознесіння Господа Бога Ісуса Христа. Це свято пов'язане з божественним воскресінням і вознесіння на небо Христа.

Вознесіння Господнє – одне з найважливіших православних свят. Християни вірять, що на сороковий день після Воскресіння, Ісус Христос вознісся на небо. Це сталося на очах учнів в передмісті Єрусалима на горі Елеон. Як описується в Євангелії, Христос явився своїм учням в Єрусалимі і вивів їх з міста в село Віфанія.

«І, піднявши руки Свої, благословив їх. І, коли благословляв їх, став віддалятися від них і підноситися на небо », – розповідає євангеліст Лука. Після вознесіння присутніх з’явилися два ангели і проголосили, що Христос знову прийде на землю видимим чином, щоб судити живих і мертвих: “Той Ісус, що вознісся на небо від вас, прийде так само, як ви бачили Його висхідним на небо”.

У православ’ї Вознесіння Христове входить в число 12 двунадесятих свят (вони присвячені головним подіям євангельської історії). Приурочені до нього служби починаються ще напередодні. Закінчується великодній період, і в середу вранці останній раз в році звучать великодні піснеспіви. А ввечері служать урочисте Всенічне бдіння. На наступний день під час літургії читається Євангеліє від Марка, де описані події сходження Христа на небо.

Через те, що свято припадає на четвер, поста в цей день немає — можна їсти будь-яку їжу, а також займатися звичними справами. Однак, на наступний день, в п’ятницю, не можна буде їсти м’ясо, яйця, молочні продукти.
Коли відзначають Вознесіння Господнє?

Дата цього свята “плаває” – щороку вона випадає на різні дні. Вона безпосередньо залежить від Пасхи, коли Ісус воскрес. Вознесіння відбулося на 40 день після Світлої неділі і це завжди четвер. У 2021 року свято випадає на 10 червня.

Як відзначають це свято?

Вже напередодні в церквах починаються служби в честь цього свята: вранці в середу звучить останнім пасхальний спів, а ввечері служать Всенічне бдіння. В день свята православні приходять до храму на літургію, де читають Євангеліє від Марка.

Що стосується народних традицій, то в старовину в цей день водили хороводи на честь майбутнього хорошого врожаю, в деяких місцях влаштовували веселі гуляння. Вважалося, що саме тепер остаточно настає літо.

На Вознесіння пекли пироги з начинкою із зеленої цибулі і особливі коржики ( “драбинки”, або “Лествиця”), на яких обов’язково робили сім “перекладин”, “ступенів”. А ще було прийнято ходити в гості і запрошувати гостей до себе.

Що не можна робити в цей день?

У цей день не можна відмовляти мандрівникам. Навпаки, потрібно допомагати нужденним і тим, хто просить. Люди вірять, що в цей день Ісус ходить по вулиці серед звичайних людей в образі жебрака. З цієї ж причини не варто викидати щось на вулиці, плювати на вулиці.

Постарайтеся не займатися важкою фізичною працею. Генеральне прибирання в будинку відкладіть на інший день, те ж саме і городніми роботами. Також не можна прати і прасувати.

Не можна брати і давати в борг, так як вважалося, що таким чином щастя своє віддаєш або привласнюєш чуже, але разом з чужими і бідами.

Ну і як в будь-яке інше православне свято не можна лаятися, тримати злість, сумувати й тужити. Втім, краще таких правил притримуватись кожного дня, а не тільки на свята.

В католицтві на Вознесіння прийняті кілька особливих церковних обрядів, наприклад, благословення бобів і винограду під час меси або гасіння пасхальної свічки. У деяких храмах статую Христа у свято піднімають до самої стелі церкви, що символізує сам процес Вознесіння для віруючих.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті