Стрічка новин
Сьогодні
26 Листопада 2024

В Україні планують почати виробництво мін НАТО (ФОТО)

8 Червня 2021, 18:57
c2760bf2b9eed154 Економічні новини - головні новини України та світу

В Україні локалізують виробництво мін НАТО, а в ЄС почнуть збирати наші міномети.

Представники АТ “Завод “Маяк” (входить до складу ДК “Укроборонпром”) проводять переговори з групою східноєвропейських військових компаній (таких, наприклад, як болгарська Arsenal JSCo), щодо адаптації мінометних боєприпасів західного зразка та мінометних систем, що виготовляються в Україні. Про це повідомляють Економічні Новини з посиланням на Defense Express.

Як повідомив Defense Express головний конструктор АТ “Завод “Маяк” Олександр Гордєєв, планується підтвердити та сертифікувати можливість використання всього спектру натівських мін 60, 82 та 120 мм українськими мінометами аналогічного калібру.

“Важкі шістдесятки (міни калібром 60-мм), термобаричні шістдесятки… У них, наприклад, для 60 і 82 мм мінометів є термобаричні міни. Загалом це близько 30 видів різних мін калібру 60, 82 і 120 мм. Тобто це дуже великий “букет” виробів. І ми більше не будемо казати, що у нас міни якихось там 60-х років”, – відзначив головний конструктор АТ “Завод “Маяк”.

47f60bf316438317 1 Економічні новини - головні новини України та світу

В рамках цього проекту, незабаром, мають початися тестові стрільби натовськими мінами з адаптованих мінометів різних калібрів виробництва Завод “Маяк” на європейських полігонах, за результатом яких, виробники цього озброєння планують довести та підтвердити повну сумісність цих систем. Після цього аналогічні вогневі випробування пройдуть вже в Україні.

“Натовські міни “прописуються” в Україні, і виробник це підтверджує. Ми зараз узгоджуємо для підписання умови, закуповуємо тестову партію. І вже будучи впевненими, що все нормально, тому що в Європі до цього відстріляємося у них на полігонах, почнемо випробування тут”, – повідомив Олександр Гордєєв, який кілька днів тому перебував на черговому раунді переговорів у Європі.

c2960bf2f488e128 Економічні новини - головні новини України та світу

“Ми хочемо в цьому році почати тестові стрільби натовськими мінами вже на полігонах в Україні”, – сказав він, уточнюючи строки. Олександр Гордєєв зазначив, що після проведення успішних випробувань та сертифікації сумісності систем планується не просто закупати міни у Європі, а локалізувати їх виробництво в Україні.

“Надалі, після сертифікації, беручи до уваги нашу загальнодержавну потребу в мінах, буде однозначно локалізація виробництва в Україні. Це відразу ж обговорюється. Але, для початку, необхідно пройти перший етап – це представити нашій державній комісії мінометні системи, наприклад ось нашого виробництва – Завод “Маяк”, які стріляють штатними натовськими мінами”, – сказав він.

Своєю чергою, компанії з Польщі та Болгарії зацікавлені в локалізації та сертифікації адаптованих українських мінометів на своїх потужностях. При цьому мова йде про весь спектр такої продукції від Заводу “Маяк”, включно й з новими виробами – М60-16 та М60-16 “Камертон” (калібр 60 мм), М-82-21 “Молоток” (новий міномет калібру 82 мм) та М120-15 “Молот” (калібр 120 мм). Також до цього списку додаються й роботи з модернізації й адаптації 160-мм мінометів (М-160).

Східноєвропейських виробників, зокрема цікавить невелика ціна на українську продукцію та певні оновлення й технічні покращення запроваджені на вітчизняних мінометах, які були зумовлені великим практичним досвідом використання таких систем у військовому конфлікті.

“Це великий проект адаптації мінометних систем так сказати радянського стандарту під натовські міни, отримання індексу НАТО нашими мінометами (крім того, що їх міни будуть тут), і активних продажів (мінометів), а також навчання тактиці й стратегії мінометного бою (використання українського досвіду) в Болгарії та Польщі”, – відзначив Олександр Гордєєв.

Таким чином, в підсумку планується не тільки адаптація українських та натовських систем, а й виробництво та реалізація такої сертифікованої продукції в Україні та ЄС. “В кінці шляху – це буде чистий протокол Smart Defens, який є одним зі стандартів НАТО. Тобто в результаті, останнє великовузлове складання наших мінометних систем буде в Євросоюзі й там буде Made in EU, а остання збірка мін, якщо ми їх використовуємо тут, буде на території України – Made in Ukraine. Ми ділимося своїм мінометним досвідом, а вони діляться своїм виробничим досвідом. І ми отримуємо виробництво мінімум в трьох країнах – Польща, Болгарія та Україна”, – наголосив головний конструктор АТ “Завод “Маяк”.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті