Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) недавно провела навчання з бойовою стрільбою зі своїх реактивних мінних установок, які за короткий час розклали велику кількість мін над заданим районом.
Випробування, проведені в Тибеті, приведуть до «швидкого блокування регіону під час бойових дій», повідомили державні ЗМІ. У повідомленні говориться, що велика кількість мін призначена для створення наземного мінного поля, яке буде перешкоджати мобільності ворожих формувань.
Бригада Тибетського військового командування НВАК направила кілька реактивних мінометів на вантажних автомобілях на полігон на висоту понад 4300 метрів і провела випробувальні стрільби в змодельованих бойових сценаріях, йдеться в заяві командування.
Випробування досягли своєї мети – дистанційно створювати перешкоди і встановлювати міни по всьому регіону.
Відповідно до відеозапису, який додається до заяви, одна вантажівка перевозить 40 стовбурів для запуску ракет, а ракетні міни запускаються через короткі проміжки часу. Міни, які вона запустила, розкидані по поверхні, а не закопані в землю.
У звіті говориться, що вантажівка може створити тимчасове мінне поле на шляху ворожої армії і уповільнити його просування, або вона може використовуватися для тимчасового захисту периметра і блокування проломів в лінії оборони.
Міни будуть перебувати на поверхні землі, а не закопані в землю, що полегшить їх виявлення і розбирання. Але їх буде достатньо, щоб уповільнити ворога, особливо якщо він використовує велику техніку, під час тимчасового блокування і отримати вирішальну перевагу в часі, повідомляє Global Times.
Китайська фугасна міна Type 84
Хоча тип використовуваної міни не був зазначений в повідомленнях китайських державних ЗМІ, це могла бути міна Type 84, яка є наземною міною з повітряним розосередженням.
Міна прикріплена до ракети ПТМЛ Type 122-15 і запускається з системи залпового вогню БМ-21 Град. Як тільки ракета запускається, її голова вибухає, викидаючи міни, які потім спускаються на парашутах.
Випробування по установці мін проводиться на тлі напружених відносин Китаю з Індією. Згідно зі спільною заявою, опублікованою раніше на цьому тижні, сьомий раунд зустрічі вищих командирів Китаю і Індії був «позитивним, конструктивним і сприяв поглибленню взаєморозуміння між обома сторонами».
Джерело: Defenseworld