У Китаї космічний корабель багаторазового використання успішно пройшов випробування
Китайський уряд оголосив про перше успішне приземлення на Землю багаторазового космічного корабля після двох днів на орбіті. Про це повідомляє Sciencealert
Космічний корабель, що отримав назву Chongfu Shiyong Shiyan Hangtian Qi (CSSHQ), було запущено 4 вересня з космодрому Цзюцюань на північному заході Китаю. Він перебував на орбіті протягом двох днів, а потім повернувся до Цзюцюаню у неділю, як і було заплановано, згідно з державними ЗМІ.
At the Jiuquan cosmodrome in northwestern China, preparations are underway for the launch of the Long March 2F rocket. Perhaps a prototype of a reusable spacecraft, an analogue of the Boeing X-37 (OTV) or Space Rider, will be tested. #China #Asia #Space #news #rocket pic.twitter.com/0ljOduTChG
– Smith Gaski (@Smit_Gaski) March 4, 2020
Якщо вдасться реалізувати проект, CSSHQ стане першим в Китаї космічним кораблем багаторазового використання. З огляду на те, що запуск однієї ракети може коштувати десятки мільйонів доларів, можливість багаторазового використання дозволить компаніям – або, в даному випадку, країнам – потенційно знизити вартість запуску.
Однак експерти попереджають, що не дивлячись на найкращі наміри, можливість повторного використання космічних апаратів та їх складових частин не обов’язково означає, що вони будуть коштувати менше.