Стрічка новин
Сьогодні
16 Листопада 2024

Ізраїльські вчені навчили нейромережу визначати місце розташування операторів ворожих безпілотників

8 Липня 2020, 21:00
no image

Дослідники навчили глибоку нейронну мережу передбачати місцезнаходження операторів безпілотників, використовуючи тільки траєкторію безпілотників, яка не вимагає додаткових датчиків.

Кібер-дослідники з Університету ім. Бен-Гуріона в Негеві (BGU) розробили алгоритми, що дозволяють точно визначити місцезнаходження операторів безпілотників, що працюють поблизу аеропортів або захищеного повітряного простору зі зловмисними намірами, аналізуючи маршрут польоту безпілотника.

Дослідження, яким керував старший викладач і експерт по дронам доктор Гера Вайс з Департаменту комп’ютерних наук BGU, було представлено на четвертому Міжнародному симпозіумі з кібербезпеки, криптографії та машинного навчання (CSCML 2020) 3 липня.

«В даний час оператори безпілотних літальних апаратів розташовуються з використанням радіочастотних методів і вимагають наявності датчиків навколо зони польоту, які потім можна тріангулювати», – говорить провідний дослідник Еліягу Машхад, студент-комп’ютерник BGU. «Це складно через кількість інших сигналів WiFi, Bluetooth і IoT в повітрі, які заважають сигналам безпілотників».

Дослідники навчили глибоку нейронну мережу передбачати місцезнаходження операторів безпілотників, використовуючи тільки траєкторію безпілотників, яка не вимагає додаткових датчиків. «Тепер наша система може визначати закономірності на маршруті безпілотника, коли він знаходиться в русі, і використовувати їх для визначення місця розташування оператора безпілотника», –каже Машхад.

При тестуванні на модельованих траєкторіях безпілотників мережа змогла передбачити місце розташування оператора з точністю 78%. Наступним кроком в проекті буде повторення цього експерименту з даними, отриманими з реальних дронів.

«Тепер, коли ми знаємо, що можемо визначити місцезнаходження оператора безпілотного літального апарату, було б цікаво вивчити, які додаткові дані можна отримати з цієї інформації», – говорить д-р Йоссі Орен, старший викладач кафедри розробки програмного забезпечення та інформаційних систем BGU і керівник Лабораторії безпеки впровадження і атак по побічним каналам, яка також брала участь в дослідженні. «Можливі висновки можуть включати рівень технічного досвіду і навіть точну особистість оператора безпілотника».

Джерело: defenseworld

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті