У середу, 13 травня, заступник голови адміністрації президента Росії Дмитро Козак прибув до Берліна для обговорення ситуації на сході України.
Про це повідомляє РБК
При тому, що кордони країн ЄС офіційно закриті через карантин, пов’язаний з пандемією коронавіруса. Козака не зупинили ні коронавірус, ні санкції ЄС.
За його словами, Німеччина запросила російського представника, щоб «краще зрозуміти лінію» Москви на переговорах з врегулювання конфлікту. «Це сувора двосторонка», – додало джерело РБК, тобто представників інших сторін на переговорах не буде – тільки Німеччини і Росії.
«Козак – головний парламентар з боку Росії по Україні, ймовірно, є питання, які змусили його терміново прилетіти до Берліна для спілкування з кимось віч-на-віч всупереч карантинним обмеженням і санкціям Євросоюзу», – повідомляє близьке до переговорів джерело РБК.
Про те, що літак спеціального льотного загону «Росія» з Козаком прилетів до Берліна, раніше повідомив в Twitter репортер «Берлінер цайтунг» Аксель Лір.
РБК направив запит в МЗС Німеччини.
Офіційно про переговори нічого не повідомлялося, практично всі офіційні візити скасовані через пандемію коронавирусної інфекції COVID-19, регулярне і чартерне авіасполучення між Росією і іншими країнами зупинено з 27 березня, однак спеціальні урядові рейси виконувати дозволено.
Пізніше Дмитро Козак повідомив в ефірі телеканалу «Росія 24», що переговори з помічником канцлера ФРН Ангели Меркель “пройшли конструктивно”.
«Діалог пройшов в конструктивному діловому ключі. Досягли угоди про взаємні подальші дії щодо мирного врегулювання конфлікту в Україні », – сказав він. Козак додав, що консультації в Берліні дадуть додатковий імпульс інтенсифікації переговорів в «нормандському форматі» і Тристоронній контактній групі.
Нагадаємо, Козак з 2014 року включений до списку санкцій ЄС, в березні дію санкцій продовжили до 15 вересня 2020 року.
В середині березня 2020 року Козак в Мінську вперше взяв участь у зустрічі Тристоронньої контактної групи (ТКГ), за підсумками якої анонсував появу нового механізму. За його словами, вирішено створити «диалоговий майданчик за участю представників” нормандського формату “(Німеччина, Росія, Україна, Франція), і “сторін конфлікту», тобто самопроголошених республік Донбасу.
Росія за допомогою своїх “смотрящіх” всіляко намагається уникнути відповідальності за агресію в Україні, окупацію українського Криму і частини Донецької і Луганської областей і не втрачає надію насильно посадити за стіл переговорів українську офіційну делегацію і “представників самопроголошених республік”.