Укрпошта 8 травня вводить в обіг поштову марку «Пам’ятаємо. 1/9/1939 – 2/9/1945» з нагоди 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Про це повідомили у пресслужбі відомства.
Зазначається, що цього року до Дня пам’яті та примирення Укрпошта вшанує пам’ять та подвиги ветеранів випуском поштової марки та конверту «Пам’ятаємо. 1/9/1939 – 2/9/1945».
Акція Укрпошти
Також Укрпошта пропонує українцям підписати листівки у рамках Всеукраїнської благодійної акції «Подякуй ветерану на відстані».
З 30 квітня і до 9 травня на сайті компанії можна написати побажання та слова подяки ветеранам, а Укрпошта безкоштовно роздрукує та доставить листівку у руки одному з 12 тис. ветеранів. Також на сайті можна оплатити набір продуктів та передплатити періодику для ветеранів.
Тираж
Поштова марка «Пам’ятаємо. 1/9/1939 – 2/9/1945» випущена тиражем 130 тисяч примірників. Номінальна вартість марки – 9 грн, конверту «Перший день» – 4,00 грн.
Дизайн
Дизайн поштового випуску, який розробляв відомий український художник-графік Володимир Таран, містить «мак» – символ пам’яті полеглих (автор – Сергій Мішакін) та важливі для українців історичні дати:
- 1 вересня 1939 року з бомбардування німецькою військовою авіацією Львова та інших міст розпочалась війна для України. За роки війни у складі військ Південно-Західного фронту українці становили до 50 % бійців. Загальна кількість осіб, мобілізованих за роки війни з України до радянських Збройних сил перевищує 6 мільйонів бійців. Кожний другий з них загинув, а кожний другий з тих, хто залишився живим, отримав інвалідність.
- 8 травня 1945 року набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини. Проте для наших земляків воєнні дії продовжувалися щонайменше до 2 вересня 1945 року, коли на борту американського лінкора “Міссурі” було підписано Акт капітуляції Японії який підписав українець з Уманщини генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко.
Погашення марки
8-го травня, у День пам’яті та примирення, на київському головпоштамті (вул. Хрещатик, 22) відбудеться спецпогашення марки «Пам’ятаємо. 1/9/1939 – 2/9/1945» спеціальним поштовим штемпелем «Перший день».
Джерело: shotam