Життя в китайському місті Ухань, де коронавірус з'явився вперше, поступово повертається до нормального ритму.
Уряд послабив двомісячний карантин, який відрізав місто від світу і змусив більшість з його 11 мільйонів жителів сидіти вдома.
Місто Ухань, столиця провінції Хубей, колись було епіцентром нинішньої глобальної пандемії і піддалося найсуворішим обмеженням на пересування і бізнес.
Вважається, що вірус вперше виник на ринку морепродуктів в Ухані в минулому році, і на частку міста довелося близько двох третин від загального числа інфекцій в Китаї. Нові випадки, однак, різко скоротилися в місті і в решті частини країни, що викликало ослаблення карантину, який діє з 23 січня.
Агентство Reuters попросило кількох жителів Уханя поділитися своїм досвідом з мільйонами людей по всій земній кулі про свою ізоляцію.
Їх порада: «Будьте єдині, не виходьте з дому і «додавайте масла»- ця китайська приказка означає «залишатися сильними»».
Му Зі, водій таксі
«Спочатку я був дуже наляканий, тому що моя робота передбачає зустрічі з багатьма людьми, тому я пішов додому і ізолював себе.
Після того, як урядові заходи по боротьбі з епідемією почали діяти в лютому, я розслабився і у мене покращився настрій. А оскільки в моєму житловому комплексі не було випадків зараження, уряд почав дозволяти нам виходити на вулицю.
Ситуація за кордоном, особливо в Італії, дійсно змушує моє серце боліти. Я сподіваюся, що зарубіжні пацієнти з коронавірусом зможуть подолати це».
Дін Фан, офісний працівник
«Спочатку я був дуже наляканий, тому що через тиждень після оголошення карантину інфікування в Ухані досягло свого піку.
Я не звик до того, щоб бути вдома, і я відчував себе дуже схвильованим, бо все навколо дуже нервували.
Ми живемо в одному світі, і нам потрібно разом багато працювати, щоб перемогти цю хворобу. Всі повинні менше виходити на вулицю, сидіти вдома, читати книги, дивитися телевізор і грати в ігри з сім’єю».
Чжан Цзяньцзюнь, працює в сфері планування нерухомості
«Ви повинні обмежувати контакти з іншими людьми, скорочувати кількість відвідувань людних місць. Це єдиний спосіб захистити себе і свою сім’ю».
Генг Йі, працівник готелю
«Я бачив, як медичні працівники допомогли Ухані. Ми дуже вдячні.
Тепер, коли мені здається, що ми близькі до перемоги, я б хотів сказати громадянам світу: «додавайте масла», продовжуйте! Давайте старанно працювати разом, і я впевнений, що все це переможуть».
Юань Яньчжун, пенсіонер
«Я уродженка Уханя. З моменту закриття міста я не виходила з дому. На початку я була в паніці, тому що ця епідемія виявилася дуже серйозною.
Я запаслася деякими необхідними товарами ще до Нового року, а пізніше в моєму районі була створена група для спільних покупок, щоб ми могли купувати їжу оптом. Життя було нелегким, але залишатися вдома було безпечніше.
Виходячи з досвіду Уханя, хороший спосіб впоратися з цим – залишатися вдома, не виходити на вулицю, обмежувати контакти. Це найкраще рішення».
Ян Юаньфан, волонтер
«У моєї тітки був діагностований вірус 22 січня, і потім поступово її сім’я також заразилася. У той час вони отримали велику допомогу від спільноти.
Я вирішив стати добровольцем, тому що мені було дуже важко просто залишатися в стороні. Ситуація зробила мене дуже емоційним. Ухань мій дім.
Цей вірус дуже страшний. Щоб побороти його, нам потрібно зберігати позитивний настрій і бути єдиними».
Цю Сяонін, власник магазину
«Якщо ми в Китаї зможемо подолати цю епідемію, інші країни теж зможуть здобути перемогу над своїми труднощами. Ви повинні покладатися на свою силу волі, знаходити способи змусити хворобу відступити, вчитися у Китаю поводитися відповідально, не сприймати вірус легковажно і не виходити на вулицю без масок».
Джерело: Reuters