Стрічка новин
20 Листопада 2024
Сьогодні

У ЗСУ заборонили шикування на час карантину від коронавірусу

18 Березня 2020, 7:40
no image

На час карантину від коронавірусу COVID-19 у Збройних Силах України заборонили шикування особового складу більше ніж рівня роти.

Про це повідомляє АрміяInform.

Інформацію щодо запобігання поширенню інфекції озвучив заступник начальника Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону полковник медичної служби Олександр Столяренко.

Напередодні начальники медичних служб військових частин зони відповідальності Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону обговорили епідеміологічну ситуацію, яка виникла.

– Ви маєте довести командиру, що шикування можна проводити лише на рівні роти, всі інші – табу на термін карантину, – розказав Олександр Столяренко

Зустріч курсантів на базі ВМС ЗС України в Одесі

Натомість мають проводитися щоденні ранкові й вечірні огляди особового складу, тісна співпраця з фахівцями морально-психологічного забезпечення, постійний контакт із командиром, проведення інформаційно-роз’яснювальних занять серед усіх категорій військовослужбовців із основних принципів зниження гострими респіраторними інфекціями – на цих та інших заходах профілактики акцентували увагу присутніх.

– Маємо бути готовими до сценарію, подібного тому, який розгорнувся в Китаї й Італії. Головне завдання медиків – не дати вірусу розповсюдитися серед населення, зокрема і у військових підрозділах, – додав полковник Столяренко

Головний запобіжник – ізоляція хворого

Начальник відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних і неінфекційних захворювань – заступник начальника регіонального санітарно-епідеміологічного управління підполковник Ігор Кудельський наголосив, що COVID-19 характеризується відсутністю колективного імунітету в людства і ефективних засобів імунопрофілактики, тобто вакцин і лікування.

– Відсутність специфічної клініки і здатність вірусу до швидкого розповсюдження створює велику проблему в проведенні дієвих профілактичних і протиепідемічних заходів, – зауважив він. – Наразі вакцинопрофілактика проти коронавірусних інфекцій не розроблена, тому зусилля медиків слід направити на джерело інфекції, тобто ізоляцію хворого й контактних осіб на термін максимального інкубаційного періоду. Також особлива увага – таким превентивним заходам, як заборона проведення масових заходів у межах військових частин, щоденне провітрювання й вологе прибирання приміщень загального користування із застосуванням дезінфекційних засобів. А ще ‒ поточна і заключна дезінфекція в медпунктах, лікувально-профілактичних закладах, застосування медслужбою засобів індивідуального захисту під час роботи в осередках.

Окремо Ігор Кудельський зупинився на алгоритмі проведення дезінфекційних заходів і розрахунках засобів дезінфекції й санобробки приміщень, транспортних засобів, повітряних суден. Дезінфекційні засоби ефективні щодо вірусу COVID-19 у випадку правильного їх застосування, а саме дотримання регламенту до препарату – визначеної концентрації, експозиції і способу застосування.

– Потрібно використовувати дезінфекційні засоби, які доведено діють на COVID-19, наприклад БЛАНІДАС-АКТИВ, включений до державного реєстру дезінфекційних засобів України. Для дезінфекції рук бажано застосовувати спиртовмісні антисептики з вмістом спирту не менше 60% або мити руки з милом.

Професійність медперсоналу щодо дій при COVID-19, обізнаність особового складу в питаннях гострих респіраторних інфекцій, дотримання режимно-обмежувальних заходів дозволить стримати виникнення й розповсюдження у військових колективах цієї особливо небезпечної інфекції.

Джерело: Український мілітарний портал

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті