Стрічка новин
24 Листопада 2024
Сьогодні

Колишні працівники Tesla стверджують, що компанія все ще бореться з несправними роботами

12 Березня 2020, 18:00
no image

В останні роки у Tesla були проблеми з роботами на каліфорнійському автомобільному заводі.

Перед тим, як Tesla почала виробляти Model 3 в 2017 році, Ілон Маск, генеральний директор компанії, виклав бачення свого заводу зі зборки у Fremont, штат Каліфорнія, який повинен був стати заводом майбутнього. Поступово замінюючи людську працю машинами, Tesla хотіла знизити витрати і підвищити ефективність.

Але коли Дженерал Моторс спробувала подібну стратегію в 1980-х роках, це дало зворотний ефект, оскільки роботи розпилювали фарби один на одного, а зварювальні апарати пошкоджували кузова автомобіля. Зусилля Tesla спіткала та ж доля, оскільки виробництво Model 3 стартувало набагато повільніше, ніж прогнозувала компанія. Затримки були настільки серйозними, що Tesla мало не збанкрутувала, і Маск пізніше визнав, що помилявся, так сильно понадіявшись на автоматизацію.

У той час як Tesla, здається, досягла більш ефективного балансу між людьми і роботами в наступні роки, механічні проблеми були постійним порядком денним на заводі у Fremont, повідомили Business Insider нинішні і колишні співробітники Tesla. Десять людей, які працювали в Tesla в період з 2017 року по сьогоднішній день, розповіли про часті поломки самих різних роботів, які працюють в таких областях, як нанесення фарби, збірка, зварювання і транспортування.

Два нинішніх працівника сказали, що в грудні роботи на заводі Fremont виходили з ладу приблизно два рази на день. А колишній працівник складального конвеєра Model 3, який покинув Tesla в четвертому кварталі минулого року, сказав, що за кілька місяців до його звільнення робот, який піднімав футерування колісних колодязів на виробничу лінію, виходив з ладу чотири рази на тиждень.

За словами Сенді Манро, генерального директора консалтингової компанії Munro & Associates по виробництву і колишнього керівника Ford, ці цифри набагато вище, ніж на звичайному автозаводі, де може проходити більше місяця між поломками роботів.

«Роботи майже ніколи не виходять з ладу», – сказав він.

Для Tesla частина проблеми може полягати у відсутності технічного обслуговування. За словами п’яти нинішніх і колишніх співробітників, Tesla не проводить більшість профілактичних робіт на роботах на заводі Fremont, щоб максимально збільшити виробничі показники.

«Tesla не вимагає, щоб на заводі працювали висококваліфіковані фахівці з технічного обслуговування, як це робить Toyota, – сказав Річард Келлнер, який до 2017 року займався питаннями контролю якості в NUMMI і Tesla. У Tesla «час простою буде вимірюватися годинами, якщо не днями, в рік, в той час як у Toyota час простою буде вимірюватися хвилинами в рік, тому що Toyota буде регулярно проводить профілактичне обслуговування».

Інші нинішні і колишні співробітники Tesla, які також працювали в NUMMI або Toyota за межами спільного підприємства NUMMI, поділилися схожими враженнями, заявивши, що кожна компанія повинна проводити більше профілактичних робіт, тому що вони скорочують час простою їх виробничих ліній.

Джерело: Businessinsider

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті