У автовиробника закінчуються комплектуючі з Китаю, так як спалах епідемії проходить через ланцюжки поставок.
Компанія Hyundai заявила, що їй довелося закрити всі свої автомобільні заводи в Південній Кореї після того, як через брак компонентів з Китаю відбулися збої, викликані спалахом коронавіруса, який пронизав глобальні виробничі ланцюжки поставок.
П’ятий автовиробник в світі за обсягами продажів заявив, що він шукає нові джерела елементів електропроводок для двигунів після проблем з поставками основних електричних компонентів з Китаю.
Очікується, що виробництво в Південній Кореї відновиться до початку наступного тижня, і зупинка не вплине на Kia Motors – компанію, яка входить в Hyundai Motor Group.
Автовиробники в Німеччині, які отримують більшу частину свого прибутку в Китаї, оголосили про тимчасове закриття своїх заводів в країні, а також великих постачальників автомобільних запчастин.
Коронавірус завдає шкоди ланцюжкам поставок між секторами, особливо в життєво важливому технологічному секторі, оскільки обмеження на поїздки перешкоджають нормальному поновленню роботи.
Багато компаній заявили, що розраховують відновити виробництво в Китаї на наступному тижні відповідно до вказівок влади, але план може бути переглянутий, якщо коронавірус, який заразив 20 689 осіб і вбив 427 осіб, продовжить поширюватися.
Аналітики очікують, що вплив на продажі автомобілів і закупівлю автозапчастин в Китаї після спалаху коронавіруса буде більш значним, ніж під час спалаху Sars в 2003 році, тому що друга за величиною економіка в світі стала набагато більшим виробничим центром для автомобільної промисловості, включаючи електронні компоненти.
Автомобілі Hyundai Motor Co в порту в 70 км від Сеула, 2013 рік
«Обмеження на пересування та інші заходи підвищили ризик порушення роботи ланцюжків поставок, і ми бачимо потенціал для зупинки виробництва автомобілів в Китаї», – кажуть аналітики Nomura. «Ми також бачимо ризик того, що проблеми з ланцюжком поставок можуть вплинути на виробництво в Японії і інших країнах Азії».
Японський автовиробник Nissan у вівторок заявив, що розглядає питання про припинення спільної діяльності в Китаї відповідно до інших автовиробників, включаючи Toyota, Honda і Ford. Також в компанії повідомили, що на двох своїх заводах в провінції Хубей, яка знаходиться в центрі спалаху, виробництво відновиться через деякий час після 14 лютого.
За прогнозами аналітиків з дослідницької компанії Bernstein, доходи від продажів Volkswagen і BMW в Китаї в першій половині 2020 року скоротяться не менше ніж на 5 відсотків, що посилить їх боротьбу за фінансування переходу на електромобілі.
Перебої з поставками можуть тривати «довше, ніж очікувалося», сказав Лі Ханг-ку, дослідник з Корейського інституту економіки промисловості і торгівлі. «Вони можуть почати виробництво деталей в Південній Кореї, але це призведе до збільшення витрат, що знизить прибутковість», – сказав він.
Джерело: Financial Times