Стрічка новин
Сьогодні

Нова проблема: Європу наздоганяє космічний хаос

22 Січня 2020, 15:45
no image

Космос тепер є полем битви великих силових прийомів і комерційних амбіцій.

Нова гонка за космічний простір йде повним ходом – і Європі доводиться працювати, щоб не відставати.

Останній рубіж став полем битви великих силових прийомів, нових комунікаційних технологій і комерційних амбіцій.

«Зростання геополітичної напруженості, яку ми бачимо на землі, розширюється і проектується в космос», – заявив у вівторок в день відкриття 12-ї Європейської космічної конференції глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель.

«Європа дуже зацікавлена ​​в майбутньому космосу. Наше майбутнє процвітання і безпека залежать від цього».

Не дивно, що поява Борреля на брюссельських зборах була схожа на відпочинок, влаштований бізнесменом, від світових криз, подібних до тих, які відбулися в Лівії та Ірані.

Земні держави, включаючи Росію і Китай, кидають виклик США і європейським країнам. Основними європейськими супутниками, які Боррель і інші назвали «все більш перевантаженими, оспорюваними і конкурентоспроможними інструментами» поблизу космосу, є навігаційні моделі систем “Галілео” і “Коперник”.

Вони та інші супутники стикаються зі зростаючою потенційною загрозою з боку все більш досконалих методів руйнування супутників, що застосовуються ворожими апаратами, включаючи кінетичну зброю, «засліплення» спрямованою радіацією і кібератаки.

Європейці також беруть участь в посиленні боротьби за те, хто встановлює правила в космосі, який слабо регулюється загальними принципами, викладеними в Договорі по космосу 1967 року.

У 2018 році США зробили спробу встановити правила управління космічним рухом – потужний інструмент контролю, оскільки число урядових і приватних суден на орбіті постійно збільшується.

Brexit є ще одним ускладнюючим фактором для європейських зусиль в космосі. У той час як Британія залишиться в Європейському космічному агентстві – яке вже включає в себе країни, що не входять в ЄС – Норвегію і Швейцарію, – вона стикається з тим, що їй не дозволяють брати участь в деяких проектах, включаючи Galileo.

З боку ЄС космічне фінансування стикається з потенційним ударом, оскільки держави-члени розмірковують над тим, як домогтися необхідної економії через втрачені внески Лондона в довгостроковий бюджет блоку.

Останнім завданням для Європи є екзистенціальна задача, що стоїть перед усіма країнами, які діють за межами атмосфери Землі: зростаюча кількість «космічного сміття», включаючи виведені з експлуатації супутники і сміття, яке виникло в результаті зіткнення супутників зі сторонніми об’єктами. Виникає небезпека катастрофічного зіткнення, яке може зруйнувати важливі системи зв’язку і збору даних або навіть відправити супутник на землю.

Це, як вказує Жан-Лоік Галле, президент Thales Alenia Space, проблема кожного і ніхто не хоче нести відповідальність – таким чином, виникає мікрокосм беззаконного середовища, в якому європейці борються за своє існування.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті