Стрічка новин
Сьогодні
14 Листопада 2024

Китай затримує виробництво свого найсучаснішого винищувача

22 Січня 2020, 13:35
no image

Військово-повітряні сили Народно-визвольної армії Китаю покладають великі надії на свого «Powerful Dragons», але їх недостатньо.

За словами військових аналітиків, Китаю необхідно буде прискорити виробництво своїх найсучасніших реактивних винищувачів-невидимок Chengdu J-20, а поставки «Powerful Dragons» значно відстають від попиту.

У неділю військово-повітряні сили Народно-визвольної армії розмістили в своїх облікових записах в соціальних мережах відео, на якому зображені два J-20 в сценарії бойової підготовки з двома J-16 і J-10C. Літаки належали авіаційній групі Wang Hai, названої в честь китайського бойового пілота, який служив в Корейській війні.

Цей тип формування п’яти площин був помічений вперше на відео. Державне телебачення повідомило, що військово-повітряні сили випробували комбінацію одного J-20, одного J-16 і одного J-10C в 2018 році.

Винищувачі J-20

Винищувачі J-20

Винищувачі-невидимки п’ятого покоління служили «кістяком» бойових можливостей країни, повідомили ВВС під час святкування своєї 70-ї річниці в листопаді.

За словами гонконгського військового коментатора Сонга Чжунпіна, Китаю знадобиться від 100 до 200 літаків J-20 як мінімум для максимізації гнучкості місії.

«J-20 може вразити ворожий радар своєю здатністю скритності або атакувати ворожі літаки з-за меж дальності видимості», – сказав Сонг.

Передбачалося, що Китай побудує близько 50 літаків J-20 до кінця 2019 року, але проблеми з реактивними двигунами затримали виробничі плани. Китайські інженери розробляють турбореактивні двигуни WS-15 з високою тягою для J-20, але ця робота відстає від графіка.

У той же час вважається, що J-20 використовує або китайські двигуни WS-10B, або російські двигуни AL-31FM2 / 3, що ставить під загрозу його маневреність і скритність на надзвукових швидкостях.

J-20 стелс винищувачі

Стелс-винищувачі J-20

Для порівняння, американські стелс-винищувачі F-35 Lightning II, які вважаються основним конкурентом J-20 в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, перебувають в серійному виробництві. Очікується, що до 2025 року в регіоні буде експлуатуватися 200 літаків F-35.

Передбачається, що виробнича лінія Chengdu Aircraft Industry Group може виробляти близько одного J-20 в місяць.

Для порівняння, складальний завод Lockheed Martin в Форт-Уерт в Техасі поставив 134 F-35 в 2019 році, що на три більше, ніж планувалося, і на 47% більше, ніж його виробництво в 2018 році, згідно з даними компанії.

Сонг сказав, що підхід Китаю до досліджень і розробок J-20 полягав у створенні невеликої кількості кожного блоку, в той же час постійно вдосконалюючи технології для наступного блоку, оскільки його пріоритетом було поступове поліпшення, а потім оптимізація конфігурації військового літака.

«Коли будуть впроваджені технологічні вдосконалення, для другого та третього варіантів виробництво може бути значно прискорено», – сказав Сонг.

J-20 здійснив свій перший випробувальний політ у 2011 році, дебютувавши на авіашоу China 2016 року і вступив на військову службу в 2017 році.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті