Путін прискорює роботу над конституційними змінами, які могли б утримати його при владі і після закінчення президентського терміну.
Путін прискорює роботу над конституційними змінами, які могли б утримати його при владі і після закінчення президентського терміну у 2024 році. Про це повідомляє Associated Press
Виступаючи перед робочою групою, створеною для розробки конституційних змін, Путін назвав свої пропозиції способом зміцнення парламенту і зміцнення демократії. Кремлівські критики назвали пропоновані зміни спробою Путіна зберегти своє правління на все життя. Російський лідер запропонував внести радикальні поправки до Конституції країни.
На думку аналітиків, оголошена Путіним конституційна реформа демонструє, що він працює над створенням нової керівної посади для себе після того, як його нинішній шестирічний термін закінчується у 2024 році. Поки залишається неясним, який конкретний шлях він обере, щоб залишитися при владі.
Ще один потенційний варіант – злиття з сусідньою Білоруссю, що створить нову посаду голови нової єдиної держави. Ця перспектива була відкинута білоруським президентом Олександром Лукашенком. Але Кремль продовжує наполягати, щоб Лукашенко погодився на більш тісну інтеграцію.
Мало хто зі спостерігачів очікує, що Путін візьме приклад з китайського лідера Сі Цзіньпіна, який у 2017 році скасував обмеження щодо термінів президентства, що дає можливість йому залишатися при владі до кінця життя. На думку експертів, Путін віддає перевагу більш складним способам, які мають демократичну форму. Серед інших поправок, запропонованих Путіним, є пропозиція про надання Конституції РФ пріоритету над міжнародним правом.