Стрічка новин
Сьогодні
22 Січня 2025

Чому не можна спалювати сухе листя і як боротися з порушниками порядку

no image

Багато українців забувають, що згідно із законодавством спалювати опале листя не можна. Людей не зупиняють навіть штрафи, шкода здоров'ю і навколишньому середовищу.

У Госпродпотребслужбе розповіли про шкоду спалювання листя і трави. Фахівці давно з'ясували, що тліюча рослинність виділяє багато чадного газу, який здатний блокувати надходження кисню в організм людини. Крім цього, в багатті виділяється бензопірен. Цей токсин здатний провокувати навіть рак. Також в димі є отруйні діоксини.

Медики підрахували, що при спалюванні однієї тонни листя в повітря виділяється 40 кілограмів шкідливих домішок. В першу чергу, страждають люди з ослабленим імунітетом, вагітні, діти і літні люди. У Мінекології також нагадують, що вогонь часто ставати причиною зникнення тварин і комах.

Чиновники закликають українців не боятися скаржитися на сусідів, які спалюють листя. Поліція зобов'язана реагувати на кожне таке звернення. Адміністративний кодекс передбачає покарання порушника штрафом (340 – 1700 грн). Прибувши на місце виклику, уповноважені особи зобов'язані скласти протокол згідно зі статтями 52, 82 або 152 КУпАП.

Багато хто вважає, що в Україні розмір штрафу за спалювання трави мізерно малий. Тому деякі чиновники пропонують збільшити покарання за таке правопорушення до 40 тис. Грн.


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті