Українська IT компанія D2 на замовлення Фонду ООН в області народонаселення розробила платформу для вимірювання рівня добробуту молоді.
У серпні 2019 року п’ять міст України почнуть тестове використання програмного забезпечення, і вже через півроку дізнаються, наскільки добре живеться їх молоді.
Автори методики оцінювання благополуччя молоді на муніципальному рівні – Фонд ООН в області народонаселення і Інститут Демографії та соціальних досліджень ім. М.В, Птухи НАН України. Дана методика дозволяє досліджувати стан молоді, розробляти й оцінювати молодіжну політику на місцях.
Індекс благополуччя використовується для розуміння поточного стану людей. Раніше, щоб його виміряти, доводилося залучати величезну кількість волонтерів, опитувати людей і вручну аналізувати дані. Зараз, завдяки новій платформі і інтернету, оцінити рівень добробуту стало набагато простіше.
Технічно це влаштовано досить просто: програмне забезпечення встановлюється на сайті муніципалітету, де і проходить опитування. Потім система аналізує дані по заданих математичними формулами. Результати можна отримати як в режимі реального часу, так і по закінченню опитування.
“Проект складний, потрібно було витримати великі вимоги до безпеки і закласти правильні математичні моделі. А з іншого боку, він повинен автономно працювати на кожен муніципалітет “, – зазначив Володимир Дем’яненко, засновник компанії-розробника D2.
Програма дозволяє адаптувати опитування по вимоги кожного міста, при цьому адміністратору не потрібно мати спеціальні знання або звертатися за допомогою до програмістам. Також доступний ряд функцій для ранжирування користувачів, список фільтрації і мотиваційна система для респондентів. Для переходу до опитування можна вивести посилання у вигляді кнопки або банера, які, в свою чергу, можна розмістити на будь-якому майданчику в мережі.
“Такі проекти допоможуть уряду більш ясно побачити проблеми і прийняти стратегічні заходи по їх усуненню, як підсумок – знизити відтік молоді з країни”, – підсумував Володимир Дем’яненко.
Моніторинг стану молоді на муніципальному рівні має стати дієвим інструментом налагодження зворотного зв’язку з громадськістю та залученням молоді до формування молодіжної політики.
Джерело: sostav.ua