Стрічка новин
Сьогодні
26 Листопада 2024

Китай почав розробку нових винищувачів-невидимок для авіаносців наступного покоління

30 Липня 2019, 12:45
no image

Розробники китайської компанії Chengdu Aerospace працюють над новою версією винищувача J-20, щоб зробити його придатним для використання в системах запуску катапульт наступного покоління

Військові джерела повідомляють, що компанії, які стоять за створенням китайських винищувачів J-20 і FC-31, будуть змагатися один з одним в гонці за розробку реактивного літака-невидимки для авіаносців наступного покоління.

Нова версія китайського літака повинна ідеально працювати з системами запуску катапульт, які в даний час розробляються для використання на гігантських авіаносцях.

J-20 був спроектований і побудований Ченду Aerospace Corporation, в той час як FC-31 розробляється його дочірньою компанією Shenyang Aircraft Corporation, яка створила також J-15, який вже знаходиться в експлуатації.

China J-15

Знімок екрана / CGTN

Ходять чутки, що інженери в Ченду працюють над зменшеною версією J-20 – довжина якого зараз становить 22 метри в довжину – так що літак буде сумісний з новою системою запуску. Для порівняння, довжина FC-31 становить всього близько 17 метрів.

Хоча J-20 на два метри коротша J-15, останні використовуються на авіаносцях з трампліновой системою запуску, а не з новими катапультами.

Згідно з останнім виданню журналу «Морські торгові судна», базова конструкція J-20 робить його добре підготовленим до роботи в морі, і цей реактивний літак можна модифікувати.

J-15, перший і єдиний в Китаї активний винищувач, що використовується на авіаносцях, заснований на прототипі російського винищувача Sukhoi Su-33 третього покоління.

J-20 був переданий ВПС НВАК в 2017 році, через шість років після свого першого польоту. FC-31 здійснив свій перший випробувальний політ у 2012 році, але ще не призначено дату введення в експлуатацію.

China J-15

Китайські винищувачі J-15 з авіаносця Ляонін проводять навчання в Південно-Китайському морі. REUTERS / Stringer

Хоча нинішні версії FC-31 і J-20 оснащені двигунами російської розробки або їх варіантами, в майбутніх моделях будуть використовуватися двигуни, повністю виготовлені в Китаї.

«Наприклад, FC-31 використовує двигун середньої тяги WS-13, модифікований варіант російського двигуна, розроблений в кінці 1970-х років», – кажуть експерти.

У Китаї ці двигуни використовуються тільки на старих літаках, таких як бомбардувальники J-7A, які незабаром будуть зняті з виробництва.

Майбутні версії J-20 будуть оснащені розробленим китайською турбореактивним двигуном.

За словами військово-морського експерта Лі Цзе, новітні версії J-20, що володіють передовими надзвуковими і маневреними можливостями, здатні конкурувати з американськими F-22 і F-35, що використовуються Японією і Південною Кореєю.

FC-31 також є стелс-літаком, але не може нести стільки ракет, скільки J-20.

Нагадаємо, за даними видання South China Morning Post, китайська влада має намір побудувати чотири атомні авіаносці, щоб до 2035 року наблизитися до досягнення паритету з США, довівши загальне число своїх авіаносців до шести.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті