Стрічка новин
Сьогодні
6 Листопада 2024

Ціна електроенергії на новому ринку сягнула двотижневого мінімуму – 115 коп/кВтг

13 Липня 2019, 13:22
no image

Вартість електроенергії впала до найнижчого за два тижні роботи нового ринку показника - 115 коп/кВтг. Про це повідомив директор з управління портфелем енергоресурсів D.Trading Дмитро Маляр на сторінці компанії у Facebook, підбиваючи підсумки другого тижня роботи нового ринку електроенергії.

Представник компанії D.Trading повідомив, що торги на ринку на добу наперед на 13 липня пройшли на фоні аж п`ятьох червоних карток, які показали енергосистемі енергоблоки, що вийшли в аварійний ремонт: перший енергоблок Запорізької АЕС, четвертий енергоблок Вуглегірської ТЕС, другий та четвертий енергоблоки Трипільської ТЕС та восьмий енергоблок Добротвору. Але незважаючи на це, ринкові механізми збалансували систему і вона працювала без збоїв.

«Спрацювали ринкові механізми, які збалансували систему: атомний блок був заміщений тепловою генерацією, почався тимчасовий імпорт електроенергії з Білорусі. До того ж спостерігається традиційне зниження попиту у вихідні дні, плюс помірні показники температури повітря. Як результат всіх факторів, під час торгів на суботу 13 липня, ринок на добу наперед показав зниження об`ємів: обсяги продажу склали 94 млн кВтг (-10 млн кВтг або -9% до попереднього дня). Стосовно ціни відбулася чергова знакова подія: ціна сформувалася на рівні 115 коп/кВтг. Вочевидь, попит закрився заявкою «Енергоатома» або «Гарпоку» (-29% до попереднього дня). Це найнижчий показник ціни з моменту запуску нового ринку, і це приємна новина для споживачів», – розповів Маляр.

Він також повідомив, що обсяг торгів в енергоострові Бурштинської ТЕС залишається стабільним. «Острів БуТЕС закрився по обсягам на 9,3 млн кВтг (стабільний середній показник). Середньозважена ціна в Острові збільшилась на 1% до 169 коп/кВтг. Отже Бурштинський острів залишається островом стабільності», – зазначив Маляр.

Нагадаємо, 1 липня запрацював новий ринок електроенергії, відповідно до ухваленого у 2017 році Верховною Радою Закону України «Про ринок електричної енергії». Згідно з законом, нова модель передбачає запровадження таких сегментів як ринок двосторонніх договорів, ринок «на добу наперед», внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті