Стрічка новин
Сьогодні
26 Листопада 2024

В Україні хочуть регламентувати роботу таксистів

7 Липня 2019, 11:16
no image

Зареєстровано законопроект, який регламентує роботу таксистів

Українська влада в черговий раз намагається втрутитися в роботу служб таксі. На цей раз зареєстрований черговий законопроект, що стосується таксі і перевезень легковими авто на замовлення, а також роботи диспетчерських служб.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, яким нардепи в черговий раз намагаються навести порядок на ринку послуг з перевезення на таксі. Раніше подібні ініціативи вже були: наприклад, законопроект №3107, який був повернутий на доопрацювання, і ще один документ з номером 5356, в якому пропонувалося розділити послугу на власне “таксі” і “перевезення на замовлення”. І поки жодна зі згаданих ініціатив не виносити на голосування в парламенті.

Також свого часу йшлося про проект постанови Кабміну, яким повинні бути введені окремі жовті номерні знаки для легальних перевізників. Але і ця ідея була розкритикована перевізниками; до того ж, результати опитування показали, що лише 4% клієнтів таксі готові відмовитися від послуги, якщо автомобіль не матиме спецномерів.

Отже, час іде, документи реєструються, і на початку кожної пояснювальної записки до законопроекту наводяться дані про 200 тисяч “сірих” перевізників, про 95% ринку таксі в тіні, про незахищеність пасажирів і про втрати бюджету від цієї “тіні”. І все ж, зараз ми розглянемо третій за рахунком законопроект №10404, який стосується сфери перевезень, зокрема таксі і “на замовлення”. Автори документа пропонують крім змін до деяких законів, створити новий закон, власне, “про перевезення на таксі та легковими автомобілями на замовлення”.

Перевезенням на таксі пропонується вважати послугу, яка надається на легковому автомобілі, який має ліхтар, наклейки “Таксі” на дверцятах і обладнані таксометром. До речі, дозволяється використання не тільки механічних, але і електронних таксометрів, як це фактично і є зараз, – в тому числі у вигляді мобільного додатку, який отримує дані про переміщення від навігаційної мережі GPS.

Перевезення на замовлення – майже те ж саме, але автомобіль може не обладнуватися ліхтарем і таксометром, і на нього не завдають зображення “шашок”. Також ті, що “на замовлення”, не матимуть права користуватися спеціальними стоянками для машин таксі – за це передбачено штраф 5100 грн.

В обох випадках діяльність підлягатиме ліцензуванню, а щоб отримати ліцензію потрібно мати як мінімум статус ФОП (підприємця), і, відповідно, платити податки. За здійснення перевезень без ліцензії теж передбачена фінансова відповідальність, – розміром від 17 до 34 тисяч гривень. Щодо ліцензій – їх будуть видавати обласні або міські адміністрації: це повинно спростити і прискорити процес, а також його здешевити. Також всі перевізники на легкових авто будуть зобов’язані отримати поліса страхування від нещасних випадків на транспорті для пасажирів; якщо проігнорувати цю вимогу – штраф 5100 грн.

Диспетчерські служби також будуть потрапляти під дію цього документа, якщо він таки отримає статус закону. Ліцензування їх діяльності не передбачено, проте такі суб’єкти господарювання повинні бути зареєстровані в реєстрі ІДС (інформаційно-диспетчерських служб). При реєстрації також буде існувати розподіл на служби таксі і служби “автомобілів на замовлення”. Штрафи за роботу без реєстрації для диспетчерських чималі: до 68 000 грн.

Пасажирам варто знати, що в разі отримання статусу закону описаного проекту, в кожному автомобілі таксі або приватника, який здійснює перевезення на замовлення, повинні бути копії або оригінали дозвільних документів і страхових полісів, договір з диспетчерською службою (у разі роботи “через фірму”) , інформація про перевізника та водія та відомості про тарифи на перевезення, розміщення на видному місці. Вимагати оплату в більшому розмірі, ніж зазначений в тарифах в машині, водіям буде заборонено.

Джерело: auto.ria.com

 

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті