Стрічка новин
Сьогодні
23 Листопада 2024

В Україні хочуть в 10 разів збільшити штраф за непристебнутий ремінь безпеки

4 Червня 2019, 13:00
no image

Штрафи збільшать в 10 разів: в Україні оголосять війну порушникам на дорогах

У Верховній Раді планують посилити покарання для автопорушників. У вівторок, 4 червня, народні депутати можуть збільшити штрафи за їзду без паска безпеки в 10 разів.
головне:
● У Верховній Раді можуть збільшити штраф за відмову від використання ременя безпеки. В такому випадку він виросте в 10 разів і складе 510 гривень;
● Європейські країни вже давно стежать за елементарним, але дуже важливим правилом пристебнутого ременя;
● Проголосувати в Раді можуть і збільшення покарання за відмову провезти безкоштовно пільговика. Штраф може вирости з 136 до 2550 гривень;
● Останні роки в ЗМІ регулярно спливають скандальні інциденти, коли водії маршруток принципово не дотримуються закону і відмовляються возити пільгові категорії українців.
За відмову від ременя безпеки – штраф
В Україні досить високий рівень смертності на дорогах. За даними Національної поліції, щорічно в Україні гинуть не менше 3,5 тисячі людей в ДТП, не менше 35 тисяч отримують травми.
Вагому частину пошкоджень і смертей можна було уникнути, дотримуючись простого правила – пристібати ремінь безпеки. Зараз в країні штраф за таке порушення ПДР всього 51 гривня.
Проект закону же пропонує нововведення – збільшити штраф до 510 гривень. При цьому рішення про посилення відповідальності, за інформацією соціологів, підтримують 66% українців.
“Використання ременів безпеки є найдієвішим засобом захисту водіїв і пасажирів при ДТП. Застебнуті ремені зменшують ризик контакту тіла з деталями автомобіля в разі зіткнення, утримують людини від викидання з автомобіля і небезпечних переміщень усередині авто “, – йдеться в пояснювальній записці.
За словами одного з авторів проекту, народного депутата від фракції “Самопоміч” Анни Романової, почати потрібно з малого.
“Давайте спочатку введемо штраф 510 гривень і подивимося, промотівірует це тих, хто не пристібається, до безпеки. Я абсолютно впевнена, в Європі все користуються ременями безпеки завдяки штрафам, а там вони в середньому 1500 гривень. Але і зарплати там вище “, – розповіла нардеп.
При цьому парламентарій запевняє, у проекту є підтримка, вона не бачила жодного нардепа, котрий виступив проти ідеї. Але зараз прогнозувати настрої в залі, з огляду на дострокові вибори і регулярні прогули, досить складно.
Через те, що проект вносить зміни лише в одну статтю закону, його народні депутати при бажанні можуть прийняти до кінця каденції, в одне читання.
В рамках кампанії “За безпечні дороги” в 2017 році активісти підрахували покарання за непристебнутий ремінь безпеки в країнах Європи. Виявилося, в Україні сума штрафу мінімальна. Так, в Білорусі штраф становить 10 євро (~ 300 гривень), в Молдові – 15 євро (~ 450 гривень), в Польщі – 23 євро (~ 700 гривень), в Румунії – 32 євро (~ 950 гривень), в Словаччині – 60 євро (~ 1800 гривень).
На жаль, раніше сумна статистика і невтішне співвідношення з європейськими країнами не заважали нардепам провалити важливе рішення. Наприклад, в грудні 2018 нардепи на догоду власним політичним амбіціям побоялися приймати закон перед початком передвиборної кампанії. Практично аналогічний законопроект народні депутати у властивій манері виносили на голосування сім разів.
З яких два – за поправки, один – за ухвалення в другому читанні і в цілому, і тричі – за повернення до розгляду. А напрямок на повторне читання підтримали всього 196 чоловік, в результаті чого проект був відхилений.
Джерело: OBOZREVATEL

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті